İlk kez bir spor yazarı koronaya yenik düştü

İlk kez bir spor yazarı koronaya yenik düştü
Spor Yazarı İlhan Erk korona virüsten hayatını kaybetti. Erk, salgında hayatını kaybeden ilk spor yazarı olurken cenazenin özel bir ekip tarafından toprağa verileceği öğrenildi.

Spor yazarı İlhan Erk korona virüsle mücadelesini kaybederek yaşamını yitirdi. Daha önce Tercüman ve Güneş gazetelerinde çalışan ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi üyelerinden olan Erk’in ölümü spor basınında büyük üzüntüyle karşılandı. İlhan Erk, korona virüsten hayatını kaybeden ilk spor yazarı oldu.

Öte yandan İlhan Erk’in tedavisini yapan bir hemşirenin de virüse yakalandığı ve tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

erkk.jpg

Erk’in vefatını sosyal medya hesabından paylaşan TSYD Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir şu ifadeleri kullandı:

"Lise 1'de basın sektörüne Tercüman gazetesine ofisboy olarak girdiğimde tanımıştım Ilhan Erk abimizi yıllarca Tercüman Ve Güneş gazetesinde birlikte çalıştık. Pamuk kalbiyle kimseyi kırmaz incitmezdi, sorunlarını hep içine atardı. Çukurova gazeteciler cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesi olan ilhan abimiz korinavirusten hayatını kaybeden ilk türk gazeteci oldu. Koronavirus nedeniyle tören bile yapamıyoruz. Açımız sonsuz. Ilhan Erk bugün (14 mayıs 2020) sabah özel bir ekip tarafından Kabasakal mezarlığında toprağa verilecek. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun"

ilhan-001.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58