Adanalı kebapçılardan Devlet Bahçeli'ye sert tepki

Adanalı kebapçılardan Devlet Bahçeli'ye sert tepki

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'kebapçı' söylemi sonrası Adana Kebapçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şefik Arslan'dan yazılı bir açıklama geldi.

Erol SAYLAN-ADANA\YENİÇAĞ

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında kullandığı bölücü kebapçılar söylemi ile sosyal medyada büyük tepkiler aldı. 

Bahçeli konuşmasında, "Vatandaşlarımızın günlük iaşe çabasını istismar edip pireyi deve yapanlara da terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir. Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır" ifadelerine yer verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında kullandığı bölücü kebapçılar söylemi ile sosyal medyada büyük tepkiler aldı. 

Bahçeli’nın o açıklaması şu şekilde:

"Fakat vatandaşlarımızın günlük iaşe çabasını istismar edip pireyi deve yapanlara da terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir.
Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır.
Bir eli yağda, diğeri balda, yediği önünde, yemediği ardında, bir giydiğine bir daha dönüp bakmayan, ama sırayı siyaset alınca sahte vicdan ve merhamet edebiyatı yapan bir avuç kaymak tabakadan, imtiyazlı azınlıktan, merdane gibi dönen devrimci bozuntularından öğreneceğimiz de hiçbir şey yoktur."

ADANA KEBAPÇILAR VE LOKANTACILAR ESNAF ODASI BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Bahçeli''nin bu söylemleri üzeri Adana Kebapçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şefik Arslan, Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında “Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır” sözlerinden sonra Sputnik''in yayınladığı RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası programında canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İşte Kebapçılar Odası Başkanı Şefik Arslan’ın şaşkınlığını belirterek yaptığı açıklaması:

“Çok şaşkınız. Bu kadar köklü ve bu kadar tecrübeli bir siyasi parti liderinin bu şekilde konuşmasının nedenini anlayamadım. Bahçeli, keşke biraz konuşmasını açsaydı da biz de ne demek istediğini anlasaydık. Birçok kebapçı var, bazılarının belki bir fabrikanın çalışanı kadar çalışanları vardır. Biz sürekli çalışacak birilerini ararız, nasıl oldu da işsizlikte payımız oluyor anlamış değiliz. Anladığımız tek şey Bahçeli’nin uzmanlık alanının ekonomi olmadığı. Hem odamıza kayıtlı esnaf arkadaşlarımız hem de başka şehirlerden meslektaşlarımız bizi arayıp, ‘’Bize neden terörist dedi? Neden bölücü dedi?’’ diye soruyorlar. MHP Adana İl başkanı çocukluk arkadaşımdır telefon açıp ben de ona soracağım. Daha önce soğan-patates fiyatları yükselince tüccarlara terörist benzetmesi yapılmıştı, demek ki sıra bize gelmiş. Her şey bitti sıra biz kebapçılara mı geldi?”

İlgili Haberler