Millet İttifakı sona erdi

Millet İttifakı sona erdi

İYİ Parti'de 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk Başkanlık Divanı toplantısı gerçekleştirildi. Divanın ardından basın açıklaması yapan İYİ Parti İzmir Milletvekili Çıray, Millet İttifakı'na gerek kalmadığını söyledi.

İYİ Parti Başkanlık Divanı 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez toplandı. Genel Başkan Meral Akşener'in liderliğindeki toplantı genel merkez binasında gerçekleştirildi.

Divan toplantısının ardından İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray basın açıklamasında bulundu.

24 Haziran seçimlerinin ardından Millet İttifakı'na gerek kalmadığını söyleyen Çıray, ittifakın seçim hilelerini aşmak için kurulduğunu belirtti.

Çıray, toplantıda seçim sonuçlarının değerlendirildiğini belirten Çıray, son çıkarılan KHK'ların da dikkatle takip edileceğinin altını çizdi.Divanda üzerinde durulan bir diğer konunun da art arda yapılan zamlar olduğunu söyleyen Çıray, "24 Haziran sonrası için biriktirilen zamlar, vatandaşımızın sırtındaki yükü daha da ağırlaştırmaktadır" ifadelerini kullandı.

Çıray'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İYİ Parti Başkanlık Divanı’nın bugün yaptığı toplantıda, 24 Haziran seçim sonuçları değerlendirilmiştir. Sonuçların ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması temennisi yinelenmiştir.

İYİ Parti Türkiye’nin yeni siyasi tablosunu ve bu tablo ile girdiği süreci dikkatle izleyecek ve milletin kendisine verdiği görevi eksiksiz yerine getirecektir."

"İTTİFAKA GEREK KALMADI"

''Millet İttifakı''nın seçim hilelerini aşmak için kurulduğunu belirten Çıray, ''Seçimlerin tamamlanması ile birlikte bu ittifaka gerek kalmamıştır" dedi.

"KHK’LARI DİKKATLE TAKİP EDECEĞİZ"

"Başkanlık Divanı’nın en önemli gündem maddelerinden biri, ilki çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler oldu.

İYİ Parti’nin kuruluş sürecindeki en önemli etkenlerden biri olan 16 Nisan referandumuna neden ‘Hayır’ dediğimiz, bugün daha iyi anlaşılmaktadır. Yasama görevi için var olan Meclis dururken, seçimden önce, yangından mal kaçırır gibi çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname yetkisinin, ülkenin sistemini değiştirmede kullanıldığına şahit oluyoruz.

İYİ Parti KHK uygulamalarını dikkatle takip edecek, gerektiğinde itiraz ve milletimizi uyarı görevini layıkıyla yerine getirecektir."

"ZAMLAR 24 HAZİRAN SONRASINA BİRİKTİRİLDİ"

"Seçimin hemen ardından yaşanan zam furyası da Başkanlık Divanı toplantımızın bir diğer maddesi oldu.

Bir eski siyasetçinin “Seçimden önce zam yapacak kadar enayi miyim?” sözünü hatırlatan ve 24 Haziran sonrası için biriktirilen zamlar, vatandaşımızın sırtındaki yükü daha da ağırlaştırmaktadır. İYİ Parti zamların süreklilik kazanacağı endişesini taşımaktadır."

"ÇOCUKLARINI KORUYAMAYAN BİR ÜLKE..."

"Türkiye günlerdir çocuklarımızın maruz kaldığı insanlık dışı davranışları konuşuyor.

Bir ülke çocuklarını koruyamıyor, hatta onları koruyacak yasalar konusunda elini çabuk tutmuyorsa, ne bugünümüz ne de yarınımız güvence altındadır.

Çocuklarını, yani geleceğini koruyamayan bir ülkenin bugünü güvende olamaz.

İYİ Parti, yeni Meclis’in, tatil hesapları yapmadan, bu konuda ivedilikle adım atması için, gücü nispetinde ilk günden mücadele edecektir."

İlgili Haberler