Müzik mezunu ama Sağlık Bakanlığı'nda...

Müzik mezunu ama Sağlık Bakanlığı'nda...
Lisans ve yüksek lisansını müzik eğitimi bölümünde yapan Erciyes Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı'nın, Sağlık Bakanlığı'na Genel Müdür Yardımcısı atandığı iddia edildi.

Sağlık Bakanlığı'nda yapılan atamalar tepki çekmeye devam ediyor. Erciyes Üniversitesi’nden Sağlık Bakanlığı’na yapılan üçüncü üst düzey atama da Genel Sekreter Yardımcısı'nın, Bakanlıkta Genel Başkan Yardımcılığına getirilmesiyle gerçekleşti.

Cumhuriyet'ten İklim öngel'in haberine göre, lisans ve yüksek lisansını müzik üzerine yapan ve Erciyes Üniversitesi'nde Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan T.H.E. Sağlık Bakanlığında Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Öte yandan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Süleyman İslamoğlu’nun da Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekilliği ve KOSGEB Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, sağlık alanından gelmeyen bir bürokrat olması dikkat çekiyor.

İnşaat Mühendisi olan Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atanan Halil Eldemir, AKP’den 25 ve 26. dönem milletvikili olarak görev yaparken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atanan Ahmet Koca da İlahiyat Fakültesi mezunu, AKP’den 22 ve 23. dönem milletvekiliydi.

Genel Sağlık İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Sağlık Bakanlığı ve bağlı genel müdürlüklerin kurumsal sayfalarında genel müdürlerin öz geçmişleri yer alırken, bakanlık içinden gelmeyen ya da sağlık meslek mensubu olmayan üst düzey kadroların öz geçmişlerinin kurumsal sayfalarda bulunmadığını kaydetti. 

Bacaksız, “İktidar, idare ilişkileri ve yandaş sendika üyeliği görevlendirmelerde başlıca kriter oluyor. Liyakatsız atamalar, iş barışını bozuyor ve adalet duygusunu zedeliyor. Liyakatsız atamalar halk sağlığı açısından da önemli bir sorun” eleştirisinde bulundu.

İlgili Haberler
Ülke tarihi böyle yükseliş görmedi!Üniversitenin akademisyen kadrosunu aile şirketine çevirmişler!
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş