Rektör Akşener'i hedef aldı

Rektör Akşener'i hedef aldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Muhsin Kar'ın, siyasi paylaşımları tepkilere neden oldu. Kar'ın, İYİ Parti aleyhine yaptığı paylaşımları ise dikkat çekti.

2017'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Muhsin Kar, Twitter hesabından yaptığı siyasi paylaşımlar tepkilere neden oldu.

İYİ Parti aleyhinde de paylaşımlarda bulunan Kar'ın, "Ben başkan olacağım diye ortaya çıkan hanımefendi bir iki gün içinde topu zulada bekleyenin üzerine atacak" sözleri ise dikkat çekti.

Kar'ın, paylaşımları şöyle:

"Ben başkan olacağım diyerek ortaya çıkan hanımefendinin bir iki gün içinde topu zulada bekleyenin üzerine atıp kenara çekileyeceğini göreceğiz. Amaç başkan seçilmek değil, oyun Sn Cumhurbaşkanımızın ilk turda seçilmesini engellemek."

"Cumhurbaşkanımıza karşıtlık üzerinden ittifak oluşturmak isteyenler “ekonomi bildiği varsayılan(!)” X bir Ak Partiliye de oy vermeye zorlanabilir."

Bir takipçisinin de “Peki başkan olacağım diyerek ortaya atılan hanımefendi başkan olursa ne olacak?” sorusuna da cevap vere Kar, “Rızkımızı Allah veriyor, Rektör olarak doğmadık, asli görevimiz hocalık” dedi.

İlgili Haberler