28 Eylül 2021 Salı
İstanbul Hava durumu İstanbul 26°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Cihan Ekşioğlu'nun otele girdiği iddia edilen tankın sırrı ortaya çıktı

Sedat Peker'in açıklamaları sonrası Paramount Hotel'in kurucusu Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras'ın 'devletin tankıyla otelimize girdi' iddiasında bulunduğu Cihan Ekşioğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu EKBA Holding'in uçak, tank ve gemi üretimi gibi savunma sanayi projelerini geliştirdiği ortaya çıktı.

Haber Giriş: 9 Haziran 2021 Çarşamba - 16:26
Son Güncelleme: 9 Haziran 2021 Çarşamba - 16:29
Takip Et
Cihan Ekşioğlu'nun otele girdiği iddia edilen tankın sırrı ortaya çıktı
+
Aa
-

Odatv'nin haberine göre, Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in son videosunda firari Sezgin Baran Korkmaz'a ait olduğu bilinen Paramount Hotel'de çok sayıda ismin kaldığını söylemişti. Peker'in işaret ettiği Paramount Hotel'in ilk sahibi Atilla Uras'ın kızı Yasemin Uras ise yaptığı açıklamada, Turan Avcı'nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu'nun Atilla Uras'ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini ve şu andaki sahibinin de belli olmadığını ileri sürdü. 

Uras'ın dikkat çeken bu açıklamasıyla beraber gözler EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Cihan Ekşioğlu'na döndü. Peki, "devletin tankıyla otele girdiği" iddia edilen Cihan Ekşioğlu kimdir?

TANK ÜRETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğan Cihan Ekşioğlu, EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Cihan Ekşioğlu, İstanbul Yapı, CEMD Defence, CEMD Technology, ICE Defence Savunma Teknolojileri ve Martebd INC şirketlerinin de sahibi.

Cihan Ekşioğlu aynı zamanda da Dünya Engelliler Vakfı Başkanlığını yürütüyor. Cihan Ekşioğlu Katerina Ekşioğlu ile evli ve 2 çocuk sahibi.

Ekba Holding ise; savunma sanayiden teknolojiye, turizmden inşaat sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor.

Ekşioğlu'nun ise geçmiş yıllarda Euronewsport'a verdiği bir röportaj dikkat çekiyor. Ekşioğlu, 12-13 devletle iş yaptıklarını söylemiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için, "İstekleri çok önemlidir" demişti. Ekşioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde savunma sanayi de önemli bir hareket başlatıldı. Uçak, tank, gemi gibi birçok alanda milli projeler geliştiriyoruz. Ekba Holding olarak bizde insansız hava aracı üretiyoruz. Tamamen kendimiz üretiyoruz. İnsansız ve silahlı ile silahsız drone üretiyoruz. Bunları kendi yatırımlarımızla yapıyoruz. Fakat bu konudaki gelişim için Sayın Cumhurbaşkanımızın istekleri ve firmalara olan destekleri çok önemlidir" diye belirtmişti.

Ekşioğlu, yine aynı röportajında kentsel dönüşümü de üstlendiklerinden bahsederek, "Bodrum’daki projemizi bitirdik. Satışlarımızı tamamladık. Şu onda Torba’da bir proje geliştiriyoruz. İstanbul’da kentsel dönüşüm alanında çalışmalara yöneldik. Kâğıthane veya Fikirtepe bölgelerinde çalışmalara başladık" demişti.

"SEVDİĞİM BİR YERİ DAHA KOLAY PAZARLAYABİLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM"

Ekşioğlu'nun 2015 yılındaki röportajı da dikkat çekiyor. Türkiye üzerinden NATO üyesi ülkelere ürettiklerini pazarladıklarını söyleyen Ekşioğlu, "Bodrum'u neden seçtiği" sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

"İnşaat olarak Bodrum Güllük yarım adasında biri biten biri de bitmek üzere olan iki tane projemiz var. Gümüşlük’te de yeni bir projeye başladık. İstanbul Bağdat Caddesi’nde de Selen Residence diye bir projeye başlıyoruz. Beyaz Rusya’da ve Rusya’da da taahhüt işlerimiz var. Dubai’deki savunma sanayi şirketimizde de Zeplin –yakın yer uydusu- adını verdiğimiz bir balon üretimi yapıyoruz. Aynı zamanda da insansız hava aracı üretiyor, Arap ülkelerine ve Türkiye üzerinden NATO üye ülkelerine pazarlıyoruz.

Bence Bodrum Türkiye’nin incisi. Güllük de orada çok gelişen, sakin ve güzel bir tatil kasabası. Tatil yapmak isteyenler için çok ideal bir yer. Sevdiğim bir yeri daha kolay pazarlayabileceğimi ve daha kazançlı olabileceğini düşündüm."

"DEVLET DÜZENİNE KARŞI FAALİYETİNİZ YOKSA DİNLENSENİZ DE SIKINTI YOK"

Ekşioğlu'nun Klass Magazin'e verdiği bir röportaj da dikkat çekiyor. Söz konusu röportajda, sosyal medya kullanımına değinen Ekşioğlu, sosyal medyaya dair tartışma yaratacak ifadeler kullanıyor. Sosyal medya ve Whatsapp yazışmalarının çözümlenebildiğini söyleyen Ekşioğlu, "Devlet durup dururken vatandaşın Whatsapp’ında ne yazıyor diye onu takip etmez ki. Ailevi ya da özel yatak odası ilişkilerini takip etmez" derken, "Devlet düzenine, kamu düzenine karşı bir faaliyetiniz yoksa, dinlenseniz de bir sıkıntı yok sonuç olarak" ifadelerini kullanıyor.

Röportajın ilgili kısmı şu şekilde:

“Sosyal medya işlerinin de kendilerinde olduğunu ifade eden Ekşioğlu, “Sosyal medya çözümleme ve takip işleri var bizde. Biz takip etmiyoruz bunları çözümleyen sistemleri istihbarat servislerine satıyoruz. Bu da, örneğin, Twitter’daki hareketliliği takip edebiliyorsunuz, hangi noktadan çıktığını, çağrıların nereden geldiğini, kimin kiminle neler yaptığını çözümleyebiliyorsunuz. Bunun içinde sosyal medya ve Whatsapp yazışmaları da var. Bunlar çözümlenebiliyor. Biz bu işleri yapmıyoruz, bunları devletin istihbarat teşkilatı yapıyor. Biz bu takibin yapılabilmesi için birtakım yazılım ve sistem geliştiriyoruz. Dubai’de bizimle çalışan 100’e yakın Hintli ve Pakistanlı mühendis var. Bu konuda onlar çok iyidir. Uygu takip sistemleri, sosyal medya takip sistemleri üzerine çeşitli yazılımlar var. Biz bunları istihbarat servislerine satıyoruz.

(…) Suç işleyen insanın tedirgin olması lazım. Devlet vatandaşın özel yazışmasıyla uğraşmaz. Eğer bir teröristsen, devlete karşı faaliyetin varsa, kamu düzenine karşı bir faaliyetin varsa o zaman incelenirsiniz. Zaten o zaman gizli haberleşme yöntemlerini benimsediğin için devlet de o yüzden takip eder. Devlet durup dururken vatandaşın Whatsapp’ında ne yazıyor diye onu takip etmez ki. Ailevi ya da özel yatak odası ilişkilerini takip etmez. Ama vatandaşta böyle bir psikoloji var. Devlet düzenine, kamu düzenine karşı bir faaliyetiniz yoksa, dinlenseniz de bir sıkıntı yok sonuç olarak.”

ALEYNA TİLKİ'Yİ KIZI İÇİN GETİRDİ

Cihan Ekşioğlu, kızı Selen Ekşioğlu'nun "Fashion Party" temalı, 2019 yılındaki, 7. yaş doğum gününde sahneye podyum kurdurmuştu. Kızı Selen için Cihan Ekşioğlu bir "sürpriz" de yapmış ve Selen'in doğum gününe, hayranı olduğu Aleyna Tilki'yi getirtmişti. Tilki, küçük Selen için doğum gününde hem şarkı söylemiş hem de onunla podyumda yürümüştü.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER...

ABD’li dünyaca ünlü aktör Steven Seagal, 2019 yılında Bodrum’da Ekşioğlu'nun otelinde kalmıştı. Seagal’ın onuruna, Cihan Ekşioğlu bir yemek organize etmişti. 

Yemek esnasında otel yetkilileri tarafından lazerle sahile “Steven Seagal - Erdenetuya Seagal hoş geldiniz” yazılmıştı.

Yine, dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Jean Claude Van Damme da Cihan Ekşioğlu'nun misafiri olarak The Bodrum by Paramound Resort hotelde kalmıştı.

Jean Claude Va Damme Hotel görevlileri ve Cihan Ekşioğlu tarafından karşılanmıştı. Jean Claude Va Damme, Ekşioğlu ile samimi pozlar verirken, burada Türk kahvesi içmişti.

ÜST DÜZEY İSİMLERLE YAN YANA!

Cihan Ekşiğlu'na yapılan ziyaretler ise ayrı bir tartışma konusu...

Zira, üst düzey isimlerle fotoğrafları bulunan Ekşioğlu, tüm bu fotoğrafları da EKBA Holding'in web sitesinde paylaşmıştı. Hala duran fotoğraflarda birçok isim bulunuyor.

Eski MHP'li şimdi ise Demokrat Partili olan Cemal Enginyurt, Cihan Ekşioğlu ile birlikte fotoğraf çektirmişti. Söz konusu ziyarette Enginyurt, Ekşioğlu için "Kardeşim" ifadesini kullanırken, "ORDULU olmaktan gurur duyan,bir tarafı da Rizeli olan can kardeşim Cihan EKŞİOĞLU,güzel bir Osmanlı kehribarı hediye etti.Kardeşime teşekkür ederim" demişti.

Ekşioğlu'nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Binali Yıldırım, AKP Milletvekili Tuğrul Türkeş ve Rusya Federasyonu’na bağlı olan Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov'a gibi isimlerle fotoğrafları da bulunuyor.

İşte Cihan Ekşioğlu'nun üst düzey isimlerle o fotoğrafları:

"250 ADET" RAMAZAN KOLİSİ...

Cihan Ekşiğlu'nun ismi "250 adetlik" yardım kolisinde de duyulmuştu.

Ekşioğlu, geçen sene, pandemi döneminde, esnafa destek için "250 adet" Ramazan kolisi dağıtmıştı. Yardımın fotoğrafları basında ve sosyal medyada yer bulmuştu.

"100 BİNİN ÜZERİNE EKŞİOĞLU YAŞIYOR"

2013 yılında ise Sabah gazetesi yazarı Müjgan Halis, Ekşioğlu soyağacına dair dikkat çeken bir yazı kaleme almıştı. Söz konusu yazıda Halis, “Ekşioğlu ailesi, Türkiye'nin en köklü sülalelerinden biri. Öyle ki 'Ekşioğlu Cumhuriyeti' olarak dahi nitelendiriliyor. Nüfus kayıtlarına göre ailenin 300 binden fazla üyesi var. 250 bine yakın Türkiye içinden, 100 bine yakın da yurtdışında mensubu olduğu tahmin ediliyor. Rize'nin yanı sıra Sivas, Ankara, İzmir, Antalya, Düzce, Adapazarı, Ordu, Çorlu ve Hatay'da Ekşioğlu büyük ailesinin mensupları yaşıyor. Bir araştırmaya göre dünya üzerinde soybağı bilinen en büyük ikinci sülale konumundalar. Sülalenin, Ekşioğlu Vakfı adıyla Türkiye'de bir soyadı adına kurulu bilinen en eski vakıfları da mevcut” diye yazmıştı.

Yazısının devamında Halis, “İstanbul'da 100 binin üzerinde Ekşioğlu yaşıyor. Aile, inşaat alanında Türkiye çapında isim yapmış. Sadece İstanbul'da bu soyadını taşıyan 500 civarında müteahhit var” diye belirtmişti.

İlgili Haberler

 

 

 

 

 

 

 

18 Türk siyasetçi Federal Meclis'e girdi
18 Türk siyasetçi Federal Meclis'e girdi
18 Türk siyasetçi Federal Meclis'e girdi
Marmaris açıklarında deprem
Marmaris açıklarında deprem
Marmaris açıklarında deprem
Edirne’de sahte içki operasyonu
Edirne’de sahte içki operasyonu
Edirne’de sahte içki operasyonu
Çanakkale'de 193 kaçak göçmen yakalandı
Çanakkale'de 193 kaçak göçmen yakalandı
Çanakkale'de 193 kaçak göçmen yakalandı
Kartal'da otomobil takla attı
Kartal'da otomobil takla attı
Kartal'da otomobil takla attı
Bursa'da sülfürik asit yüklü tanker yandı
Bursa'da sülfürik asit yüklü tanker yandı
Bursa'da sülfürik asit yüklü tanker yandı
Pakistan'da IŞİD liderlerinden biri öldürüldü
Pakistan'da IŞİD liderlerinden biri öldürüldü
Pakistan'da IŞİD liderlerinden biri öldürüldü