Trump ile Pelosi arasında “akıl hastası” ve “şişko” polemiği, Trump’ın konuşma metnini yırtmıştı

Trump ile Pelosi arasında “akıl hastası” ve “şişko” polemiği, Trump’ın konuşma metnini yırtmıştı
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi ile Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump arasındaki sular durulmuyor. Kasım ayında ikili arasında yaşanan gerginlik sonrası şimdi de ikili arasında “şişko” ve “akıl hastası” polemiği yaşanıyor.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi ile Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump arasındaki “hasta” ve “şişko” polemiği yaşanıyor.

“HASTALIK DERECESİNDE ŞİŞKO”

ABD Başkanı Donald Trump, pazartesi günü Kovid-19 tedavisinde etkili olduğunu iddia ettiği "hidroksiklorokin" isimli ilacı kullandığını açıklamasının ardından Pelosi, katıldığı CNN canlı yayınında buna tepki gösterdi. Pelosi, "Trump için bu tartışmalı ilacı almak iyi bir fikir değil. İlacın kalbe zarar verdiği söyleniyor ve Trump hastalık derecesinde şişko" değerlendirmesinde bulundu. 

trump-ile-pelosi.jpg

“CİDDİ AKIL SAĞLIĞI YAŞIYOR”

Senato'daki Cumhuriyetçi Senatörler ile katıldığı öğle yemeğinin ardından Trump'a Pelosi'nin açıklamaları soruldu. Trump en başta "zaman kaybı" diyerek, bu konuda yorum yapmasa da daha sonra, "Pelosi hasta bir kadın, ciddi akıl sağılığı problemleri yaşıyor." dedi. 

“ONA KENDİ DİLİNDEN KONUŞTUM”

Pelosi ise bugün MSNBC kanalında katıldığı canlı yayında, Trump'ın bu kadar "hassas" tepki vereceğini beklemediğini kaydederek, "Trump kendisi her zaman insanların kilosu hakkında konuşuyor. Ben de ona kendi dilinden konuştum." ifadesini kullandı.

TRUMP’IN KONUŞMA METNİNİ YIRTMIŞTI

Trump, geçtiğimiz yıl 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde son kez geleneksel "Birliğin Durumu" konuşmasını yaparken Pelosi, konuşmadan önce Başkan'a elini uzatırken, Trump'ın bunu görmezden gelmesi ve el sıkışmaması dikkatlerden kaçmamış, konuşma biter bitmez Pelosi'nin Trump'ın konuşma metninin kopyasını yırtıp atması da kameralara yansımıştı. 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58