Ünlü gazeteci yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. 10 gün önce korona aşısı olmuştu

Ünlü gazeteci yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. 10 gün önce korona aşısı olmuştu
Magazin basınının ünlü ismi Recep Çilingir geçirdiği kalp krizi sonrası yoğun bakıma kaldırıldı. Hayati tehlikesi devam eden Çilingir’in 10 gün önce Biontech aşısı olduğu belirtildi.

Ünlü gazeteci yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. 10 gün önce korona aşısı olmuştu

Süperhaber''den Mevlüt Yüksel''in haberine göre; Sanat dünyasından birçok sanatçının arkadaşı olan Recep Çilingir’in tedavisi yoğun bakımda devam ederken, hastane önünde kardeşi Halil Çilingir, ablası ve 25 yaşındaki kızı Merve Çilingir, doktorlardan gelecek mucize haberini bekliyorlar.

KALP KRİZİNE BİONTECH AŞISI MI NEDEN OLDU?
Gazeteci Recep Çilingir''in kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğu öğrenildi. Daha önce 2 defa kalp krizi geçiren gazetecinin damarlarında 6 adet stent bulunduğu belirtiliyor. Recep Çilingir''in kardeşi Halil Çilingir, o anları şu sözlerle anlattı:

”Beraber İstiklal Caddesi’nde yürüyorduk. Demirören AVM’nin sonundan dönerek taksiye binip, Esenler’de bulunan evimize gidecektik. Gayet neşeliydi. Tam AVM önünde ahh diyerek sol tarafını tuttu ve yere düşüyordu ben aniden tuttum ve yavaşça yere yatırdıktan sonra, ambulans için yardım istedim.Yerde çok kısa bir çırpındı ve sonra sessizce kaldı. Ambulans 10 dakika sonra geldi. Bundan sonra, abimin yüzü morarmaya başladı.”

“AŞI OLMADAN ÖNCE KALP DOKTORU İLE KONUŞMUŞTU!”
Ağabeyinin kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğunu belirten Halil Çilingir, ”Ambulansla hastaneye kaldırıldığında, kalbi tamamen durmuştu. Doktorlar 45 dakika uğraşmış ve kalbi çalıştırmayı başarmışlar. Ağabeyim salı günü kalp krizi geçirdi. Ondan 10 gün önce de BioNTech aşısı olmuştu. Aşı olmadan önce, kalbinden rahatsızlandığı ve kalp damarlarında 6 tane stent olduğu için, kalp doktoruna giderek danışmıştı. Doktoru muayene etmiş ve kalbi ile damarlarının iyi olduğunu söylemiş. Hatta muayene ayak damarlarına da baktırmıştı.Ayaklarım yoruluyor acaba tıkanma mı var diye. Ama ayak damarları da iyi çıkmıştı.”şeklinde konuştu.

“STELYO PİPİS BANA SADECE 3 SORU SORDU VE HIZLA GİTTİ!”
“Hastanede bir umut kendine gelir diye bekliyoruz.Ama durumu gerçekten çok ağır.” diyen Halil Çilingir, kendisine geçmiş olsun dilekleri için gelen ünlü menajer Stelyo Pipis’in gelir gelmez sadece üç soru sorduğunu anlatarak, ”Aşı oldu mu? dedi evet dedim. ''Ne aşısı oldu?'' diye sordu, ''BionTech'' dedim. ''Ne zaman oldu?'' diye tekrar sordu ben de ''10 gün önce'' diye cevap verince, ellerini olumsuzluk baş sallaması yaparak, hızla uzaklaştı.”diyerek konuşmasını bitirdi.

Gazeteci Recep Çilingir''in hastanede yaşam mücadelesi sürüyor.

İlgili Haberler