​​​​​​​Vatandaşlık dayatmasının sebebi ve İsrail!

A+A-
Arslan BULUT

Özlem Sibel Oflaz adlı takipçimiz, Twitter mesajında, Erdoğan'ın ABD'den dönerken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada "Trump, bana 'Suriyelileri vatandaş yapın' dedi" sözlerini yorumladı ve "Dehşet verici bu açıklamanın ardından Arslan Bulut'un haklılığına bir kez daha inandım" diye yazdı.

Keşke ben yanılmış olsaydım ama Erdoğan, bu dayatmanın gereğini hemen yapmaya başladı ve "Suriyelileri varil bombalarına teslim edemeyiz" dedi!

Uzun zamandır, Suriyelilerin, ülkelerine geri gönderilmesini savunan Prof. Dr. Pelin Gündeş ise "10 günde yaşanan üçüncü toplu intihar vakası. Milletimiz ölüyor. Suriyelilere hiçbir surette vatandaşlık verilmemeli. Anadolu'da Türk kültürü yok olur. Suriyelileri Türklerin sırtından indirin artık" dediği için AKP'den ihraç ediliyor.

***

Peki biz ne diyorduk? Hatırlatalım:

"Suriye'de tampon bölge 100 yıllık ABD projesidir." (15 Ocak 2019, Yeniçağ)

Türkiye'nin 25'inci Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Sözcü'den Özlem Gürses'e konuştu ve IŞİD'in Amerikalılar tarafından kuruluş sürecini anlattıktan sonra Lozan Konferansı'nda, Azınlıklar Alt Komisyonu'na getirilen bir teklifi hatırlattı:

"Teklifi getiren kim? Amerika! Teklif şu: 'Ermeniler için ulusal yurt olarak bir toprak parçası bulalım, bu bölgeyi tanımlayalım ve bu bölgeye saldırı ve sızmalara karşı bir koruma düzeneği kuralım.' Bunun için de Suriye'nin kuzeyini öneriyorlar ve 'Böylece Türkiye ve Suriye arasında tarafsız bir bölge kurulmuş olur. Bu toprak parçasının denize kolay bir çıkış yolu da vardır' diyorlar! Peki, o halde, 6 Ocak 1923'te Ermeniler için düşünülen şey, bugün başka birisi için mi düşünülüyor?" (16 Kasım 2015, Yeniçağ)

O başka birisi, bugün için İsrail'dir. ABD, Batı Şeria'daki İsrail işgalini meşru saydığını açıkladı. İsrail, Tevrat'ta vaat edilmiş topraklar olarak geçen "Nil'den Fırat'a kadar" uzanan bölgeyi ele geçirmek ve 25-30 milyona varan bütün dünya Yahudilerini buraya nakletmek istiyor.

İsrail, Kuzey Irak'ta Türkmen-Kürt bölgesini ve Suriye'nin kuzeyini, "Orta İsrail" sayıyor. Onlara göre "Kuzey İsrail", Türkiye'nin Güneydoğusu'dur! (Aynı yazıdan)

***

Banu Avar, Zemberek adlı kitabında yer vermişti:

"Harvard üniversitesinde yapılan 'Bir savaş Silahı olarak tasarlanan göç olgusu' (Strategic Engineered Migration as a Weapon of War) başlıklı araştırmada, 'Mülteciler olgusunun hedef ülkelerde savaş ve barış zamanlarında stratejik bir silah olarak kullanılabileceği ve bunu kontrol eden devlete yararlar sağlayacağı' tespiti yapılıyor…" (08 Temmuz 2019, Yeniçağ)

***

Suriyelilerin Türkiye'ye sürülmesi veya getirilmesi, iktidara tarafından 2011 yılında 1.5 milyon çadır siparişi verecek kadar planlanmış bir süreçtir. Suriye'nin kuzeyinin boşaltılması ve burada bir PKK devleti kurulması için Türkiye kullanılmıştır.

Ahmet Yaman adlı okurumuz, "Suriyelerin çok daha kapsamlı ve derin bir proje için getirildiğini herkes bir gün anlayacak ama korkulur ki, iş işten geçmiş olacak. Gönderilmiyorlarsa; savaş için gelmemişler, başka hesaplar için getirilmişler demektir." diyor.

Ümit Özdağ, Suriyelilerin rejim değişikliği için de kullanıldığını anlatıyor. (18 Haziran 2019, Yeniçağ)

***

Mesele, haklı çıktığımızı göstermek değil bütün bu verileri açıkça yazdığımız halde kendi çıkarları için yazanların, bu tespitleri Erdoğan'ı eleştirmek için yaptığımızı öne sürerek halkı aldatmasıdır. Mesele, medyada birçok kişinin, elde ettikleri konforlu hayat standardını kaybetmemek için vatanını satmasıdır!

Üstelik ABD, bu dayatmaları, Halk Bankası davasındaki rüşvet listesi ve mal varlığı araştırması gibi şantajlar üzerinden yapıyor!

 

  • Yorumlar 23
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58