Whatsapp'taki mesajlarınızı Google'da nasıl bulacaksınız. Google Whatsapp'taki özel mesajları kopyaladı

Whatsapp'taki mesajlarınızı Google'da nasıl bulacaksınız. Google Whatsapp'taki özel mesajları kopyaladı
Yeni gizlilik politikası ile gündemde olan Whatsapp'ta büyük skandal ortaya çıktı. Whatsapp'ta yapılan bir hata özel mesajların Google'da indekslenmesine neden oldu. Milyonlarca kişinin özel mesajları Google'da aramalarda çıktığı belirtildi. Sizin de mesajlarınız Google düştü mü düşmedi mi arayabilirsiniz. Mesajlarda yer alan kelimeleri ve isimleri yazarak Google'da sohbet araması yapabilirsiniz.

Kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararı ile gündemde olan WhatsApp'ın kullanıcılarının özel mesajlarını Google ile paylaştığı ortaya çıktı.  İlk olarak Gadgets 360 tarafından keşfedilen bir hata WhatsApp sohbetlerinin Google'da indekslenmesine neden oldu. 

Söz konusu hata özel WhatsApp gruplarının Google’da arama yapan kişiler tarafından erişilebilme imkanı sunuyor. Bu hata aynı zamanda gizli WhatsApp gruplarının katılma linklerini arama motorunda yer almasına da neden oldu. 

ÖZEL GRUPLARA BAŞKALARI DAHİL OLABİLİYOR
Başka bir deyişle herhangi bir kişi kısa bir Google aramasından sonra özel olması gereken gruplara ait katılma bağlantısını bularak o gruplara dahil olabiliyor.  

WhatsApp gruplarının katılma bağlantılarını arama motoruna indekslemesi ile başlayan ve pek çok kullanıcının tepkisini çeken bu durum güvenlik açığına sebep oldu. 
The Economic Times'ın haberine göre,  WhatsApp söz konusu sorunun çözüldüğünü açıkladı.
Ancak benzer bir sorun 2020 yılında da yaşanmış, kısa süre sonra sorunun giderildiği belirtilmişti. Benzer sorunun bir sene arayla yeniden ortaya çıkması ise akıllarda soru işareti bıraktı.

 

İlgili Haberler
Biri sizin doğum gününüzü biliyorsa. Fotoğraflarınızı biriktiriyorsa. Ne sevdiğinizi biliyorsa. O kimdir biliyor musunuz?
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58