AKP'li Metin Külünk dolar düşerken yapılan büyük vurgunu ima etti

AKP'li Metin Külünk dolar düşerken yapılan büyük vurgunu ima etti

Dün gecen itibaren doların düşmesiyle birlikte AKP'li Metin Külünk'ten çarpıcı bir açıklama geldi.

Dün toplanan Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan''ın açıklamalarının ardından yaklaşık 7 TL civarı düşen dolar, hem yatırımcı için hem de vatandaş için kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Düşüş gösteren dolar sonrası AKP''li isimlerden sosyal medyada açıklamalar ve yorumlar gelmeye devam ediyor.

AKP eski Milletvekili Metin Külünk de gündemdeki dolar ile ilgili resmi sosyal medya hesabı Twitter''dan bir açıklamada bulundu. Külünk, dövizde yaşanan büyük artışın sebebini, "Ekonomimize operasyon yapıyorlar" açıklamalarını yapan iktidara yakın çevrelere seslendi.

Külünk, ''operasyon var'' imalarında bulunanlara, "Hesap sorulsun" dedi.

İşte Metin Külünk''ün açıklaması:

"Hesap Sorulsun. Ekonomiye operasyon var diyorsak; o zaman operasyon yapanlar buna karşı tedbir alacak Liderin ve kurumların planını da bilmek isterler. Doların indiği saatlerde oluşan trafiğe bir bakılmalı; kriz yönetmede en önemli tedbirlerden biri dolar manipülasyonu yapanların nasıl örgütlendiğini yakalamak ve gereğini yapmaktır. Ve özellikle tedbir hazırlık sürecinde bilgi veya eylem zafiyeti oluşmasın diye gerekli tedbirler alınmalı; suistimal eden varsa gereği yapılmalıdır.  Bunu yakalamanın en pratik yöntemi; doların düştüğü süreçte liderin açıklama ve adımlarından önceki trafiği deşifre etmek lazım."

İlgili Haberler