Yeniçağ AKP’li Metin Külünk’ü aradı telefonda bakın ne dedi

Yeniçağ AKP’li Metin Külünk’ü aradı telefonda bakın ne dedi

Sedat Peker’in sosyal medya ortaya atığı iddialarda görüştüğünü belirttiği ve uyarıda bulunduğu AKP MKYK üyesi Metin Külünk Yeniçağ’a konuştu. Peker, Külünk’ün yaptıkları görüşmeyi inkar etmesi durumunda “kaseti yayınlarım” demişti.

Fatih Ergin - Yeniçağ / Özel Haber

Sosyal medya üzerinden ortaya attığı iddialarla aylardır Türkiye’nin gündemini sarsan Sedat Peker, dün yine birbirinden ilginç iddiaları Twitter’da paylaştı.

FETÖ firarisi Cehveri Güven’in kendisi hakkındaki iddialarına cevap veren Peker, AKP’nin FETÖ ile müzakere halinde olduğunu öne sürmüştü. Peker, AKP-FETÖ arasındaki müzakerenin Ankara Milletvekili Mücahit Arslan üzerinden gizlice yürütüldüğünü iddia etmişti.

Peker’in bir diğer çarpıcı iddiası ise, AKP İstanbul eski Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Külünk ile ilgili oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçi var” iddiasının odağında bulunan Külünk’ün ismi Peker’in son iddialarında Pelikan grubu ile birlikte anıldı.

Peker paylaşımında telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini iddia ettiği Külünk için, “Serhat Albayrak ile pelikanı birbirinden ayırmamı rica etmişti. Pelikancıları adeta kutsamıştı (eğer Metin Külünk bu sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım, kaseti yayınlarım)" ifadelerini kullandı.

AKP’li Metin Külünk ise konu ilgili Yeniçağ’a konuştu. Külünk, Peker’in hem telefon görüşmesi hem de Pelikan grubuna dair iddialarıyla ilgili soruya, “Kişilik haklarıma lütfen saygı duyunuz. Konuşup konuşmamak bana aittir. Bir haktır. Lütfen saygı duyulsun.” şeklinde cevap verdi.

SOYLU’NUN İDDİASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu''nun, “Sedat Peker''den 10 bin dolar alıyor” açıklamasındaki siyasetçi olduğu iddia edilen AKP''li Metin Külünk''le ilgili şunları söylemişti:

"Şimdi Metin Külünk''ten konuşacağız, Metin ağabeyden. Metin abi beni telefondan aradı, Biden beni Erdoğan''a karşı...

Ya dedim abi ne diyorsun sen, Biden işi gücü bırakmış Sedat Peker''i mi bekliyor, hepten delirdik, vallahi delirdiler. Adamlar dünyayı yönetiyor, onun devlet başkanı Sedat Peker''i mi bilecek. Benim kendi meselem var. Beni sakinleştirdi, konuştu konuştu.

Sonra benim yanımdan ayrıldı, beni itibarsızlaştırmak için kurulan mafyalar var, tecavüz hikayelerini kurgulayan puştlar var ya, onlar var, vekiller var, devletten adamlar var. Özel adamları ama fındık kadar beyinleri var. O yüzden Metin ağabeyi konuşacağız. Beni yolda bırakanı rezil edeceğim, ha Metin ağabeyi rezil etmeyeceğim, ne yaşadık onu anlatacağım.

"ARABASINA BIRAKIRDIM"

Peker, Külünk''e her ay 10 bin dolar para yolladığı iddiasına ilişkin de şu ifadeleri kullandı:

Metin ağabeyle, Ömer Külünk diye bir yakını var mesela, nasıl ilişkimiz onu anlatayım. Tefeciler benim yeğenimin yerini almış, o zamanın parası bugünün 1,5 milyon lirası, tefecilerle bir konuşsan şey yapsa. Ya dedim Metin ağabey, ben ismimi unutturmaya çalışıyorum, o onu arayacak, o onu arayacak sanki ben tahsilat yapıyormuşum gibi. Dedim ''Ağabey kaç para ben vereyim?

"O konuda ismi geçen bir iki işadamı arkadaş var, ''biz ödeyelim'' dedik. İş para ödemeye gelince bir tek ben ödedim, tapuyu aldık verdik. Biz para verdik mi böyle veririz. Almanya''daki o dernekler var ya, onlara rica ederdi ''para yollar mısın'' diye, el altından onlara para yollardım. Ama öyle her ay giden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım."

"Ya şimdi ben böyle deyince bizim diğer milletvekili tanıdıklar, lan bizi de, lan oğlum biz kimseyi söylemeyiz. Ama Biden miden gel film yap, sonra beni karalama kampanyasına abilik yap. İstesem gömmek için evet verdim derdim ama 10 bin değil çok daha fazlasını verdim."

İlgili Haberler