Özgür Demirtaş’tan AKP’li Metin Külünk’e: 10 bin dolar değil, 11 bin dolar vereyim; susun

Özgür Demirtaş’tan AKP’li Metin Külünk’e: 10 bin dolar değil, 11 bin dolar vereyim; susun

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kendisini hedef gösteren AKP'li Metin Külünk'e, Sedat Peker'den "10 bin dolar alan siyasetçi" hatırlatması ile yanıt verdi.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, asgari ücrete ilişkin açıklamaları nedeniyle sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Asgari ücret tahmini açıklayan Demirtaş, "Asgari ücret 4000 TL üstüne çıkarılır. Büyük zam yapıldığı söylenir. Bazı ekonomi ve finans bilmeyen asgari ücretliler ilk önce sevinirler. Sonra artan maaşları ile ilk önce gıda ürünleri almaya giderler. Ocak-Şubat gibi gıda ürünlerinin fiyatı uçar. Sonra bir bakarlar ki 2 yıl önce, 2000 TL maaşları ile çok daha fazlasını alabiliyorlarmış. Maaşları artmış ama alım güçleri çakılmış. Keşke haksız çıksam ama maalesef haklı çıkacağım" ifadelerini kullanmıştı.

CNN Türk’te ise Özgür Demirtaş''ın açıklamaları tartışma konusu yapılmış. "Özgür Demirtaş, 4000 TL ücrete karşı mı?" gibi KJ''lere ekranlarda yer verilmişti.

Son olarak Demirtaş’ın CNN Türk yayınına bağlandığı görüntüyü paylaşan AKP’li Metin Külünk, “Özgür Demirtaş ekonomiden mi, siyasetten mi daha çok anlar?” diye sordu.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ''TAN AKP’Lİ KÜLÜNK’E TEPKİ

Söz konusu paylaşımı alıntılayarak Külünk’e yanıt veren Demirtaş ise, "Allah aşkına SUSUN. Ben 10.000 değil 11.000 DOLAR vereyim SUSUN. Benden başka konuşacak kişimi kalmadı? CNNTurk benim için Asgari ücrete karşı diye YALAN alt yazı geçti onun için bağlandım. TV’lere çıkmıyorum, bir şey yazmıyorum. Ben miyim derdiniz?" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den “10 bin dolar maaş alan” siyasetçi olduğunu açıklamış ancak isim vermemişti. Ardından Sedat Peker, Metin Külünk''e sadece 10 bin dolar değil çanta çanta para verdiğini açıklamıştı.


 

 

İlgili Haberler