Sedat Peker’in 'Erdoğan ile helallik' videosunun yayınlanmama gerekçesi ortaya çıktı

Sedat Peker’in 'Erdoğan ile helallik' videosunun yayınlanmama gerekçesi ortaya çıktı

Gazeteci Erk Acarer, Sedat Peker'in videolarını yayınladığı dönemde, AK Parti Milletvekili Metin Külünk tarafından arandığını ve Külünk'ün Peker'den Biden-Erdoğan görüşmesi öncesi video yayınlamamasını 'rica ettiğini' söyledi.

Sedat Peker''in açıklamalarını Twitter hesabından yayınlayan gazeteci Erk Acarer, bu kez kendi Youtube kanalından Peker''in söylediklerini aktardı. Acerer, Peker''in “Metin Külünk beni aradı. ABD Başkanı Biden-Erdoğan görüşmesi öncesi videoyu ertelemem için ricacı oldu" dediğini belirtti.

Külünk''ün görüşmede, "Sen bir devlet görevlisisin. Bu kritik görüşme öncesi bu videoyu paylaşman iyi olmaz" dediğini aktaran Acerer, "Sedat Peker bu videoyu paylaşmadı ama 30 yıllık devlet görevlisi ifadesi bile bize bir şeyi anlattı" dedi.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, mayıs ve haziran aylarında videolar yayınlarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan''la ilgili bir ''helalleşme'' videosu çekeceğini açıklamıştı. Peker''in dokuzuncu videosu olmasını planladığı video, Erdoğan''ın Biden görüşmesi nedeniyle ertelemişti. Peker, konuyla ilgili Twitter''dan, "Bazı maaşı namusu kadar olan gazeteciler, benim bu pazar Tayyip abiyle helalleşmek için çekeceğim videoyu 14 Haziran''da Sayın Joe Biden ile yapacağı görüşmede Tayyip abinin elini zayıflatmak için çekeceğimin propagandasını yapmaktalar. Yani bana ajan diyorlar Tayyip abiyle helalleşme videosunu 14 Haziran sonrasına bırakıyorum ama söz namus çekeceğim" paylaşımını yapmıştı.

İlgili Haberler