Sedat Peker, arka arkaya AKP'li Metin Külünk ile ilgili tweetler attı

Sedat Peker, arka arkaya AKP'li Metin Külünk ile ilgili tweetler attı

Sedat Peker, katıldığı bir konferansta "5 saatte Selanik’teyiz. 5 saatte Atina’dayız"" diyen AKP'li Metin Külünk'ü yeniden gündemine aldı.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında arama kararı bulunan Sedat Peker, 10 bin dolar maaş ödediğini ileri sürdüğü AKP MKYK üyesi Metin Külünk''ü yeniden radarına aldı.

Çorum''da “Yeni dünya düzeninde Türkiye’nin konumu” konulu konferansa katılan Külünk burada Yunanistan füze atacakmış. Atsın da görelim ağzının payını alır. 5 saatte Selanik’teyiz. 5 saatte Atina’dayız" sözlerini sarf etmişti.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sedat Peker ise, "Benim eski dostlardan Metin Külünk gene coşmuş. 5 saatte gerekirse Atina’ya gireriz demiş. Siz en son Cuma namazını Şam’daki Emevi Camii’nde kılacağız kolpasıyla Suriye’ye girmiştiniz. Ancak Rusya’dan izin almadan sınırımızın hemen ötesinde bile uçurtma dahi uçuramıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Tweetlerinin devamında da iktidara "faiz" göndermesi yapan Peker, şunları söyledi:

"2-Saf, temiz insanlarımızın hissiyatını kullanmak için yeni hikayemiz demek ki Yunanistan olacak. Yüce ALLAH kimseyi acınacak duruma düşürmesin. Bu nasıl bir sahtekarlık? Bu nasıl bir rezillik? Bundan daha büyük rezillik ise “faize karşıyız” hikayesi."

"3-Yüce ALLAH aşkına devletten daha büyük tefeci mi var? Vergiye, devlet bankalarından alınan krediye, su parasına, dahası devlete olan tüm borçlara gününde ödenmediğinde devletin uyguladığı faizi tefeciler dahi uygulamıyor. Faizsiz düzen konusunda gerçekten samimiysek…"

"4-…Yüce Devletimiz şu kriz döneminde önce kendi alacaklarına faiz uygulamaktan vazgeçsin. Çin’den gelecek para için Atayurdumuz Doğu Türkistan’ı dakikasında satacaksın, Atina’ya 5 saatte gireriz diyeceksin (Maksat alem aldatmaksa, aldanan yok nafile)."

İlgili Haberler