'Bugüne kadar Diyarbakır annelerini ziyaret etmedim' dedi ve nedenini açıkladı

'Bugüne kadar Diyarbakır annelerini ziyaret etmedim' dedi ve nedenini açıkladı
MHP lideri Devlet Bahçeli 'çağrıda bulunuyorum' dedi ve "bugüne kadar Diyarbakır annelerini ziyaret etmedim. Konuyu siyaset ve partiler üstü olarak gördüm. Cumhur İttifaki’nın ortağı olarak destekçisi oldum. Yaptıklarını kuşkusuz doğru buldum. Bölücü örgüt PKK’dan bir an önce kurtulun" açıklaması yaptı.

"Analar-Bacılar Kurultayı"nda konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Diyarbakır''da evlat nöbeti tutan anneleri neden ziyaret etmediğinin sebebini de açıkladı.

Bahçeli''nin açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

Analarımıza bacılarımıza hoş geldiniz safalar getirdiniz diyorum.

Giymeyen giydiren, sabahlara kadar beşiğini sallayan yavrusuna şefkatle sarılandır ana. Nerede bir şehit varsa feryat eden bir ana var. Onlar şehit anasıdır, onlar kahraman anasıdır, onlar kınalı kuzularını vatana feda eden gül yüzlü analardır. 
 
3 Eylül 2019 tarihinde bir grup ana oturma eylemine başlamıştır. Çocuğunu HDP''liler aracılığı ile dağa kaçırıldığını söyleyen Hatice ana ilk taşı atmış, evladına kavuşmuştur. Evlat nöbetindeki ailelerin sayısı 250''ye ulaştı. Dağa kaçırılanlardan 32''si geri dönmüştür.

HDP terörizmin siyasi organizasyonudur. HDP''nin ön kapısından giren arkadan silahlanarak çıkmaktadır. Hiç kimse aklımızla alay etmesin. HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır.

Kürt kökenli kardeşlerim bu oyunu bozacak. HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecektir. PKK''nın HDP isimli ayağı kırılmalıdır. Bunlar çocuk kaçakçısı, uyuşturucu kaçakçısıdır.

Bölücü teröristler bölücü siyasiler gibi hesap verecektir.

ABD PKK’nın stratejik ortağı mıdır? ABD Suriye’den çekiliyormuş, 950 asker bırakıyormuş. Bunların hepsi yalan

. ABD terör örgütleriyle mi müttefik yoksa Türkiye ile mi? Terör örgütlerine silah vermek suçtur, rezalettir.

''Çağrıda bulunmak istiyorum''

Çağrıda bulunmak istiyorum.

Bugüne kadar Diyarbakır annelerini ziyaret etmedim. Konuyu siyaset ve partiler üstü olarak gördüm. Cumhur İttifaki’nın ortağı olarak destekçisi oldum. Yaptıklarını kuşkusuz doğru buldum. Bölücü örgüt PKK’dan bir an önce kurtulun.

İhanete daha fazla ortak olmaktan uzak durun, anneleriniz kollarını açmış sizi bekliyor. PKK hem Kürt hem Türk düşmanıdır.

''Kadınların katiline seyirci kalamayız''

2020 yılında 550 kadın cinayete kurban gitmiştir. 2021’in ilk 9 ayında 100 yakın kadın hayatını kaybetmiştir. İslam samimiyettir, masum bir cana kıyan bütün insanlara kastetmiştir.

Kadınların katiline seyirci kalamayız. Kadına şiddetine son vermeden demokratik ve insani gelişmeyi tam olarak gerçekleştiremeyiz.

İlgili Haberler