Bahçeli bölücü kebapçıların kim olduğunu açıkladı. Dağdaki PKK'lılara evinize dönün çağrısı yaptı

Bahçeli bölücü kebapçıların kim olduğunu açıkladı. Dağdaki PKK'lılara evinize dönün çağrısı yaptı

Türkiye'nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bölücü Kebapçılar" sözlerine açıklık getirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye''nin Asli Gücü Analar Bacılar Kurultayı"nda bir konuşma gerçekleştirdi.

Grup toplantısında söylediği "Bölücü kebapçılar" tanımlaması hakkında konuşan Bahçeli HDP''yi kastederek "Bir yandan yandaşlarını ölüm oruçlarına mahkum eden, bir yandan kebap yiyen kebapçılardır." ifadeleri kullandı.

Bahçeli konuşmasında terör örgütüne katılanlara dönüş çağrısı yaparak "Bölücü PKK''dan kurtulun, analarınıza koşun, zalimlere oyuncak olmayın. Evinize dönün. Anneleriniz kollarını açmış sizleri bekliyor" dedi.

Diyarbakır annelerinden de bahseden Bahçeli "Haklı ve cesur bir eylem başlatan anaların sayısı 250''ye yaklaşmıştır. HDP terörist devşirme mekanizmasının ara durağıdır." dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz hafta grup toplantısında "Çarşı pazar marketlerdeki vicdani olmayan zamlı ürün satışlarından samimi olarak şikayet edenlere hak veriyorum. Fakat vatandaşlarımızın günlük iaşe çabasını istismar edip pireyi deve yapanlara da terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir. Teröre yardım ve yataklık eden bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haberler