Pakdemirli'nin atadığı bürokratlara fetö gözaltısı

Pakdemirli'nin atadığı bürokratlara fetö gözaltısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimine göre affını istedi kimine göre ise görevden alındı. Pakdemirli gitti ama Tarım ve Orman Bakanlığı’nda tam anlamıyla deprem yaşanıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 7’si aktif görevde, 9 bürokrat hakkında gözaltı kararı verildiği ortaya çıktı.

Tarım ve Orman Bakanlı'nda teprem

Tarım ve Orman Bakanlığı görevinden ayrılan Bekir Pakdemirli kapıdan çıktı, atadığı bürokratlara fetö gözaltısı kararı çıktı.Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli''nin dün görevden alınmasının yankıları sürerken, Ankara Başsavcılığı’nın, FETÖ’nün güncel kamu yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında dün sabah Tarım Bakanlığında 7’si aktif görevde, 9 bürokrat hakkında gözaltı kararı verdiği öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında başmüfettişler ve iç denetçiler ile 1 uzman ve 1 müdür yardımcısı olduğu öğrenildi.

BAŞSAVCILIK TOPLAM 10 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERDİ.

Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyeti, 7’si aktif görevde, 1’i açığa alınmış, 1’i ise ihraç edilmiş 9 kişi ile özel sektörde çalışan bir kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin Tarım Bakanlığında baş müfettiş ve müfettiş olarak görev yaptığı, 2 kişinin iç denetçi, bir kişinin uzman, bir kişinin de müdür yardımcısı görevinde bulunduğu öğrenildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önceki gece Resmi Gazete’de yayımlanan sürpriz bir kararla AKP''li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınmış, Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atanmıştı.

İlgili Haberler