Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu'yu kızdıracak İmamoğlu çıkışı! AKP'de herkes birbiriyle kavgaya tutuştu

Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu'yu kızdıracak İmamoğlu çıkışı! AKP'de herkes birbiriyle kavgaya tutuştu

AKP'li Bülent Arınç, toplumdaki mağduriyet duygusuna dikkat çekmesinin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da tepki göstererek İBB'ye yönelik teftiş ve davaların Ekrem İmamoğlu'nu daha da güçlendireceğini söyledi.

AKP''li Bülent Arınç, toplumdaki mağduriyet duygusuna dikkat çekmesinin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu''ya da tepki göstererek İBB''ye yönelik teftiş ve davaların Ekrem İmamoğlu''nu daha da güçlendireceğini söyledi. Bu doğrultuda belediyeye yönelik özel teftiş başlatıldı.

Daha sonra ise İBB''de çalışan bazı PKK bağlantılı şahısların, DİAYDER isimli dernek üzerinden terör örgütüne kaynak aktardığı iddia edildi.

Belediyeye yönelik işlemler devam ederken siyasetin gündeminde bu konu geniş yankı uyandırdı.

Gazeteci İsmail Saymaz da bu konuyu Bülent Arınç''a sordu.

Arınç, toplumdaki mağduriyet duygusuna dikkat çekerek şu değerlendirmelerde bulundu:

SÜLEYMAN SOYLU''YA TEPKİ

"Ekrem Bey''in önüne geçenler şunu düşünmüyorlar: Bu kişiye yanlış yaparsanız bizim halkımızın gönlünde mağduriyete karşı duyarlılık var.

İkincisi, söylediklerinizin doğru olmadığı ortaya çıkarsa kendinizi yıpratırsınız. Yapılmak istenen şeyin hiçbir anlamı yok.

Süleyman Soylu''yu yanlış bulduğumu ifade etmeliyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu gelişmelerden ne çıkabileceğini, çok iyi bir hesap adamı olduğu için bilmesini isterim.

BÜLENT ARÇINÇ: EKREM İMAMOĞLU YÜZDE 50 İLE GELİR"

Bu şekliyle giderse, Ekrem Bey önümüzdeki seçim İstanbul''a belediye başkanı olmak isterse hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan, emin olun yüzde 50''nin üstünde gelir.

Ötesini düşünmek bile istemem. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda spekülasyona girmek istemem.

"YIPRANMAZ DAHA DA GÜÇLENİR"

Kayyum da atasalar, dedikodularla onu yıprattıklarını da zannetseler, yıpranmaz, daha da güçlenir.

Partisini de kendisini de güçlendirir. Bugünkü çabaların boş olduğuna bakarak işi yargıya havale edecek bir sistem kurmak lazım."

İlgili Haberler