Esnaf yüksek elektrik faturasına böyle isyan etti. Yazar kasa gitti elektrikli ısıtıcı geldi

Esnaf yüksek elektrik faturasına böyle isyan etti. Yazar kasa gitti elektrikli ısıtıcı geldi
Son zamlarla gelen yüksek faturalara halkın tepkisi sürerken sosyal medyada paylaşılan bir videoda esnaf elektrikli ısıtıcıyı yere fırlattı. Görüntülere akla Bülent Ecevit’in başbakanlığı döneminde atılan yazar kasayı getirdi.

Yüksek faturalara yapılan son zamlardan sonra vatandaşın tepkisi devam ediyor.

ESNAF YÜKSEK FATURAYA İSYAN ETTİ

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda telefon dükkanı sahibi esnaf zamlardan önce gelen ve sonra gelen faturaları kıyasladı.

Geçen aya oranla 3 kat fazla gelen elektrik faturasını gösteren vatandaş, dükkanının küçük olduğunu belirterek isyan etti.

Kış aylarından dolayı elektrikli ısıtıcı yakmak zorunda olduklarını belirten dükkan sahibi, tepki olarak ısıtıcıyı yere fırlattı.

 

2001 KRİZİNDE YAZAR KASA 2022''DE ELEKTİRİKLİ ISITICI

O anlar ise akıllara 2001 krizi döneminde Başbakanlık koltuğunda oturan Bülent Ecevit’in önüne bir esnaf tarafından yazar kasa atılmasını getirdi.

Ahmet Çakmak, 2001’de Başbakanlık binasının merdivenlerinden dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in önüne yazar kasa fırlatarak Türk siyaset tarihinin sembollerinden biri haline gelmişti. Çakmak’ın o hareketi de Türk ekonomisinin yaşadığı krizi gözler önüne sermişti.

İlgili Haberler