Fatih Altaylı'dan Kılıçdaroğlu'na ağır suçlama. 'Kaybettirmeye çalışıyor'

Fatih Altaylı yerel seçimlerle ilgili Kılıçdaroğlu’na seçimi kaybettirmeye çalıştığı yönünde ağır bir suçlamada bulundu.

Fatih Altaylı'dan Kılıçdaroğlu'na ağır suçlama. 'Kaybettirmeye çalışıyor'

Yerel seçim çalışmaları son hız devam ediyor. Partiler ise çalışmalarına başladı. CHP'de ise kurultaya yaklaşan sancılı süreç devam ediyor.

Kendi Youtube kanalında yayınlara başlayan gazeteci Fatih Altaylı’dan yerel seçim, Kurultay ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili bomba bir iddiada bulundu. Gazeteci Fatih Altaylı, Kılıçdaroğlu ile altılı masadan örgüt yöneticilerinin yaptığı öne sürülen toplantıyla ilgili çarpıcı yorumlar yaptı.

“KEMAL KILIÇDARIĞLU BU OLASILIĞIA KARŞI ÖNLEM ALIYOR”

Toplantı iddiasının sorulması üzerine Altaylı, "Ben şimdi 'eyvah' diyorum. Hata, suç, kusur bende. Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu işe ben uyandırdım" ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"Dedim ya 'İstanbul'da Kemal Kılıçdaroğlu'na, Meral Akşener'e rağmen tabanda birlik olur ve Ekrem İmamoğlu aday olursa seçilir.' Kemal Kılıçdaroğlu ona önlem almıyorsa yüzüme tükürsünler! Kemal Kılıçdaroğlu bu olasılığa karşı önlem alıyor."

yyy.jpg

"SEÇİMİ KAYBETTİRMEK İSTİYOR"

Altaylı, toplantıyı Kılıçdaroğlu'nun "Seçimi kaybetmek" için hesapladığı iddiasını şu sözlerle sürdürdü:

"Şimdi bu toplantıyı yaptı ya. Bu örgütler eğer kendi partilerinden bağımsız, habersiz olarak Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldilerse partiler bu örgütleri görevden alır. Ve bu örgütleri görevden almasalar bile bu örgütlerin çaktırmadan Ekrem İmamoğlu lehine çalışma imkanları ortadan kaldırılır. Kemal Kılıçdaroğlu bunu seçimi kaybetmek için yapmıyorsa, seçim kaybedilsin diye özellikle tezgahlamadıysa ben hiçbir şey bilmiyorum."

"YATIP KALKIP BÜTÜN DERDİ İSTANBUL'U BEN AKP’YE NASIL GERİ VERİRİM?”

Bıraksa, hiç bulaşmasa, millet Kemal Kılıçdaroğlu'na gıcık olduğu için Kemal Kılıçdaroğlu'na alternatif olarak gördüğü Ekrem İmamoğlu'na oy verir ve belki bu yolla CHP'nin geleceğini dizayn etmek. Kemal Kılıçdaroğlu bunu engellemeye çalışıyor.

Yemin ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu anda gece gündüz, yatıp kalkıp bütün derdi "İstanbul'u ben AK Parti'ye nasıl geri veririm?" Çünkü şunu biliyor ki, AK Parti İstanbul'u kaybetmekten çok muzdarip. O yüzden Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu andaki en temel projesi "İstanbul'u tekrar nasıl veririm AK Partili bir belediye başkanına?" Bu toplantı bir tek bu nedenle yapılabilir, başka bir nedeni yok."

11561802-0919-4221-978e-52a3104b75d3.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar