Fatih Portakal’ın evi ile ilgili iddialar asılsız çıktı: ‘Gezi’ göndermeli mesajı sosyal medyada gündem oldu

Fatih Portakal’ın evi ile ilgili iddialar asılsız çıktı:  ‘Gezi’ göndermeli mesajı sosyal medyada gündem oldu
Gazeteci Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal'ın İzmir'in Seferihisar ilçesindeki çiftliğinde kaçak yapılaşma olduğu yönündeki iddialar üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı incelemede kaçak yapıya rastlanmadı.

İzmir'in Seferihisar ilçesi Camikebir Mahallesi’nde 2015 yılında Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'In  eşi Armağan Portakal adına kurulan Torlak Çiftliği’nde bazı yapıların kaçak olduğu iddiası üzerine ekipler harekete geçti.

İMAR BARIŞINDAN FAYDALANDI

İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Gözsüzler mevkisindeki 8 bin 394 metrekarelik tapu alanına sahip çiftliğe giderek inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede, ailenin 3 parça yapı için 2018 yılında çıkarılan İmar Barışı yasasından faydalandığı tespit edildi.

'KAÇAK YAPI YOK'

2016 yılında yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina, depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı saptandı. Fotoğraflarla da tespit edildi.

Çiftlikteki incelemeleri tamamlayan ve gerekli işlemleri yapan ekiplerin söz konusu yapılarla ilgili rapor hazırlayacağı ifade edildi. 

SOSYAL MEDYADA İSYAN ETMİŞTİ

Söz konusu iddialar üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan Portakal; "Altinda 21 m2 konteyner olan sundurma, 10 m2 temelsiz oda ve ahşap kütükler üzerine oturtulmuş kaldır/kondur ahşap alan. Dron marifeti ile çekilmiş fotoda başvuru yok denilen 3 yerse: 4 tarafı açık sundurmalı garaj, ailenin için mekan ki, 2016 yılında kullanım belgesi zaten alınmıştı. Komiği içinde 25 tavuğun ikamet ettiği kümes. Bildiğin kümes! Köpeklerin kafeslerini kayda değer görmemişler" açıklamasında bulunmuştu.

'GEZİ' GÖNDERMELİ YANIT: DİRENTAVUK

Kaçak yapı iddialarının asılsız çıkması üzerine videolu bir paylaşım daha yapan Portakal; 'Şimdi sıra onlarda #direntavuk #direnhoroz ve #direnkümes kazanacaksın.' ifadelerini kullandı.

portakal-direntavuk.jpg

 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58