Galatasaray Fenerbahçe artık kabak tadı verdi yeter: "Alzheimer'e karşı 'Zeka yoksunu' cevabı

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Can Natan, Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki'nin Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur'a yönelik sözleri nedeniyle sert tepki gösterdi.

Galatasaray Fenerbahçe artık kabak tadı verdi yeter: "Alzheimer'e karşı 'Zeka yoksunu' cevabı

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Erden Timur'un açıklamaları sonrası yükselen tansiyon artık pik yaptı.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Can Natan, Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki'nin Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur'a söyledikleri nedeniyle sert çıkıştı.

İşte Natan'ın açıklamaları;

-Rakip yönetici üslubuyla yine şaşırtmadı. Sportif AŞ başkan vekilimize alzheimer diyerek kalitesini gösteren kişiye hak ettiği seviyede cevap vermek yerine bu seferlik yardımcı olup hafızasını tazeleyelim. Öncelikle açsın kulüplerinin eski başkan vekili olan federasyon başkanını bir bulsun. Bununla yetinmesin, 'Ben Fenerbahçe'yi kurtarmak için buradayım.' diyen federasyon başkanını bulsun.

-Sonra oturup gerçekten konsantre olarak Erden Timur'un açıklamalarını bir daha dinlesin. Ya da yanındakiler kendisine yazılı versinler. Çünkü sanırım bir algılama sorunu ile karşı karşıyayız. Erden Timur 'Hiçbir medya yöneticisini aramadım.' dedi. Çünkü 'Medya yöneticileri eliyle medya çalışanlarına baskı yapıyorlar. Bizim bunu çözmemiz lazım.' dedi. Bunu bile medya yöneticisi olmayan bir program sunucusunu aramış şeklinde çarpıtıp, algı yaratmaya çalışıyorlar.

-Genç bir kadını dahi hedef gösterecek kadar gözünü hırs bürümüş bu zihniyet yarın öbür gün 'Ne yaptıysam Fenerbahçe için yaptım.' derse sakın şaşırmayın, nitekim başarı için her şey mübah zihniyeti hamurlarında var. İnsanın kelamı, aklının terazisidir. Peki biz kelamı böyle vasat bir akılla neyi konuşup, neyi tartışacağız? Teraziye bile hile katmaya çalışan bu zeka yoksunu zihniyet ile Türk futbolunu nereye taşıyacağız?

SELAHATTİN BAKİ'NİN AÇIKLAMALARI
-Yine futbolun dışına çıkıyoruz çünkü yine bazı vahim, sahtekarca ve yalan açıklamalar yapıldı bir kere daha. Artık bu şahsın söylediklerini kamuoyunun ciddi anlamda sorgulaması gerekiyor. Şimdi tek tek üzerinden geçelim. ‘Teraziden kaçan hırsızdır.’ dedi, bizim için son derece trajikomik ve ironik. Biz zaten yönetime geldiğimizden beri, -onların da yönetime geldiği zaman da bu zaman dilimi içerisinde- kendilerini bizim kendi penceremizden gördüğümüz; TFF ile alakalı problemlerle, MHK ile alakalı problemlerle, Türk futboluyla alakalı haksızlıklarla, Fenerbahçe’nin 1959 öncesi yenilen hakları, bizim hak arayışımızla, hak yürüyüşümüzle alakalı zaten 4 kere teraziye çağırdık. Hatta dedik ki, ‘İstiyorsanız başkan seviyesinde Galatasaray Televizyonu’na çıkalım, başkanınız çıkamıyorsa başkan vekiliniz çıksın ya da her kimi istiyorsanız.’ Ama çıksın. Dolayısıyla doğru, teraziden kaçan hırsızdır. Tam 4 defa resmi davette bulunmamıza rağmen karşımıza bu konularda çıkamadılar.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar