İYİ Parti lideri Meral Akşener Ankara’da gözyaşlarını tutamadı: Bağıra bağıra ağlamak istiyorum

İYİ Parti lideri Meral Akşener Ankara’da gözyaşlarını tutamadı: Bağıra bağıra ağlamak istiyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin “Başkent Yeni Otobüsler ile Buluşuyor” Programı’nda konuşma yaparken duygu dolu anlar yaşadı.

Akşener burada yaptığı konuşmada, "Yapılacak ilk seçimde 13. Cumhurbaşkanının Millet İttifakı’nın adayının seçileceğine ve 13. Cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum" dedi.

Akşener, eğitim alamayan çocuklardan bahsederken gözlerinin dolduğu görüldü. Akşener, "Küçücük çocuklar geldiler yanıma ‘tabletiniz var mı?’ dedim ‘yok’ dediler, internetleri yok. Bağıra bağıra ağlamak istiyorum. Dün bir toplantıya katıldım, interneti olmadığı için iki yıldır okuma yazma öğrenememiş bu çocukların rehabilitasyon merkezlerine gönderildiğini biliyor musunuz?" dedi.

"BAĞIRA BAĞIRA AĞLAMAK İSTİYORUM"

‘EBA’ya pandemide çocukların giremediğini ve evlerine internet bağladığınızı’ söylediniz, ben bir köy okulunda ilkokulu bitirmiş bir insanım. Eğitim bu ülkede fırsat eşitliğini sağlayan en önemli konudur. Bu pandemi sürecinde ben Anadolu’yu dolaştım Van’da, Niğde’de, Aksaray’da, Türkiye’nin her yerinde aynı şeyle karşılaştım. Küçücük çocuklar geldiler yanıma ‘tabletiniz var mı?’ dedim ‘yok’ dediler, internetleri yok. Bağıra bağıra ağlamak istiyorum. Dün bir toplantıya katıldım, interneti olmadığı için iki yıldır okuma yazma öğrenememiş bu çocukların rehabilitasyon merkezlerine gönderildiğini biliyor musunuz? Bu çocukların bugün sınıflara girildiğinde okuma yazma öğrenemiyor diye rehabilitasyon merkezlerine götürüldüğünü biliyor musunuz? Umarım saraylarda yaşayanlar sizin ayağınıza çelme takmak yerine bu çalışmaları örnek alırlar ve Türkiye genelinde bu hukuksuzluğun bu acımasızlığın önüne geçerler.”

İlgili Haberler