Kilisede Cumhuriyet kutlaması. 100. Yıl bayrağı astılar

Kilisede Cumhuriyet kutlaması. 100. Yıl bayrağı astılar
Samsun'da Protestan Baptist Agape Kilisesi'ne, kilise pastörü tarafından Cumhuriyet’in 100. Yılı anısında dev Türk bayrağı asıldı.

Samsun'un Atakum ilçesindeki Protestan Baptist Agape Kilisesi'nin dışına, kilise pastörü tarafından dev Türk bayrağı asıldı. Kilisede, cumhuriyetin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü dualarla kutlanacak.

ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN DUA EDECEKLER

Oda Tv'de yer alan habere göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeniyle kutlama programı gerçekleştireceklerini söyleyen Pastör Pıçaklar, kilise cemaatinin ve Samsunluların katılacağı organizasyonda, şehitler ve gaziler için de dualar edeceklerini söyledi.

‘‘CUMHURİYET BAYRAMI BİZİM İÇİN ÇOK DAHA ÖZEL VE GÜZEL’’

Cumhuriyetin bir ülkenin kan damarları olduğunu ifade eden Pastör Orhan Bıçaklar, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türk milletinin kenetlenmesiyle yürütülen Milli Mücadele'nin zaferle sonuçlanması ve ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Her gün kutlanmayı hak etse bile bu yıl Cumhuriyet Bayramı bizim için çok daha özel ve güzel. Büyük Önder Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor Cumhuriyet Bayramı'mızı yürekten ve en kalbi sevgilerimle kutluyorum. 100. Yılımız kutlu olsun" dedi.

screenshot-1-002.png

screenshot-2-001.png

screenshot-3-001.png

screenshot-4-001.png

İlgili Haberler