Ünlü profesörden Sağlık Bakanı’na Malatyalı Fahri’nin ‘fındıklı bademli’ türküsünden öneri

Ünlü profesörden Sağlık Bakanı’na Malatyalı Fahri’nin ‘fındıklı bademli’ türküsünden öneri

Profesör Doktor Ahmet Rasim Küçükusta’tan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında Sağlık Bakanı’na dikkat çeken öneri geldi.

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Harvard Üniversitesi''nin yaptığı "Harvard''a göre düzenli olarak fındık, ceviz, badem yiyenler daha uzun yaşıyor" araştırmasından sonra esprili bir dille Sağlık Bakanlığı''na seslenmesi dikkat çekti.

Prof. Dr. Küçükusta, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Harvard''a göre düzenli olarak fındık, ceviz, badem yiyenler daha uzun yaşıyor. Sağlık Bakanımıza sesleniyorum: Malatyalı Fahri’nin “Ben esmeri fındık ile ben esmeri fıstık ile ben esmeri badem ile beslerim” nakaratlı hicaz türküsü kamu spotu olarak sabah-akşam yayınlanmalı.”

AHMET RASİM KÜÇÜKUSTA KİMDİR?

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta 1955’te Kayseri’de doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’ni (1973) ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni (1979) bitirdi. 1984’te göğüs hastalıkları uzmanı, 1986’da doçent, 1996’da ise profesör oldu.

2008’de üniversiteden emekli olan Küçükusta, muayenehanesinde hekimliğe devam ediyor. Yayımlanmış kitaplarından bazıları şunlardır: Göğüs Hastalıkları, Solunum Yollarının ve Akciğerin İnfeksiyon Hastalıkları, Çağımızın Hastalığı: Alerji, Modern Zaman Hastalıkları, 99 Sayfada Alerji ve Biri Bizi Hasta Ediyor.

İlgili Haberler