Yerli otomobil yetişmedi yerli terörist versek!

A+A-
Servet AVCI

Bu nasıl ilkesizliktir? Bu nasıl kuralsızlıktır? Hiçbir seçim galibiyeti ama hiçbir seçim galibiyeti, bir teröristbaşının himmetine değer mi?

Seçim sonuçları ne olursa olsun, Türkiye bu utancı onlarca yıl üzerinde taşıyacak!.. Bu nasıl bir çaresizliktir ki bir bebek katilinden yitip giden seçimleri toparlaması isteniyor? Ve kuralsızca galibiyet peşinde koşanlardan bir kişi bile vicdanını dinlemiyor, "Teröristbaşı eliyle gelecek galibiyet bin mağlubiyetten daha kötüdür" diyemiyor!..

Son iki referanduma bakın… 'Hayır' diyenler 'PKK'yla aynı safta olmak'la suçlanıyordu… O suçlayıcılar şimdi Apo'nun suya attığı can simidine tutunmaya çalışıyorlar!.. Bu ne korkunç bir çelişki, ne büyük bir rezalettir!..

***

Aynı tayfa daha dün Apo'ya 'teröristbaşı' veya 'bebek katili' diyenlere kızıyordu… El sıkışılmıştı ve Apo artık 'saygın bir muhatap'tı!..

Devletin televizyonu ve ajansının dilinde temizlik yapılmıştı!.. Hâkim siyasete göre o artık 'İmralı' koduyla anılacaktı… Çözüm süreci boyunca PKK'ya 'terör örgütü' bile denilemedi… Denilemezdi çünkü çözüm masasının diğer tarafında onlar oturuyordu…

Apo'ya ve PKK'ya karşı gayet yumuşak dile geçenler, bu sürece karşı çıkanlara karşı tamamen acımasız bir dili kullanıyordu: "Morg bekçileri… Mezarlık bozkurtları… Kandan beslenenler…  Teröristlerin ruh ikizleri… Terör bitince konuşacak lâfı olmayanlar… Analar ağlasın isteyenler vs…"

***

Sonra ne oldu? Masa devrildi… Devletin çekildiği sokaklardaki hendekleri temizlemek için Cizre'de, Sur'da, Nusaybin'de, Silvan'da ve diğerlerinde bine yakın şehit!..

Terör örgütü, yine terör örgütü oldu!.. 'İmralı' kayboldu!..

En son Diyarbakır'daki o meydanda, PKK'lıların ve onları dosta edinen çözümcülerin göz yaşları içinde dinledikleri o mektuptan sonra yeni bir mektupla çıktı piyasaya 'İmralı'!..

İstanbul seçimlerine müdahale ediyor ve devletin ajansı bunu servis ediyor!.. Bu utancı taşıyacak omuz var mıdır bilmiyorum ama kızaracak yüzün az olduğunu tahmin edebiliyorum!..

***

"Yunanistan destekliyor" dediler, "Pontus" dediler, olmadı…

"Valiye it dedi" dediler, olmadı…

"Bunlar teröristleri işe alacaklar" dedikleri anda Ankara Büyükşehir örneği ağızlarını kapatıyor…

"Moderatörle birlikte kumpas kurulmuş" dediler, olmadı...

Eğer 'koz' sayılırsa  'son koz' veya 'ihtiyaç akçesi' sahaya sürüldü…

Her seçim sahalarda görmeye alıştığımız 'yerli otomobil' veya 'yerli uçak' yerine 'millî ve yerli terörist'e forma giydirilip sahaya salındı…

***

Seçim gelip geçer ama korkunç olan şu: Bu destek karşılığında ne verildi? Herhalde bebek katiline sağlanan 'seçimlere müdahale yetkisi' karşılıksız değil… Şahsen bu mektubun çok etkili olabileceğini, seçimlerin seyrini değiştirebileceğini düşünmüyorum ama bir seçim uğruna kimlerin ülke adına nelerden vazgeçebileceğini düşünmek son derece ürkütücü…

'Beka' kavramının seçimlerde bu derece 'özne' hâline getirildiği bir ülkede bir terörist başı aracılığıyla kemiriliyor olması izah edilebilir bir çelişki olamaz…

Yazık!.. Binlerce kere yazık!..

 

  • Yorumlar 11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58