Zafer Partisi'nde istifa depremi. İl başkanı dahil onlarca yönetici istifa etti

Zafer Partisi'nde istifa depremi. İl başkanı dahil onlarca yönetici istifa etti

Zafer Partisi’nde istifa depremi yaşandı. Ankara İl Başkanı Katar, Ankara il yönetimi, Ankara Gençlik Kolları il yönetimi, 6 ilçe belediye başkan adayı, 3 ilçe başkanı ve 25 ilçe belediye meclis üyesi adayının istifa ettiklerini açıkladı.

Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, sosyal medya üzerinden Ankara il yönetimi, Ankara Gençlik Kolları il yönetimi, 6 ilçe belediye başkan adayı, 3 ilçe başkanı ve 25 ilçe belediye meclis üyesi adayı ile beraber Zafer Partisi'nden istifa ettiklerini açıkladı.

Katar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

Çok kıymetli Ankaralı hemşerilerim..

Göreve geldiğimiz ilk günden beri Zafer Partisi’nin her bir bireyine, Ankara’nın her bir İlçesine, diğer İllerimize ve Genel Merkeze daima destek olduk. İl Başkanlığı nezdinde Türk Milliyetçilerinin sesi olmak, ülkenin gireceği her seçimde sonucu Türk Milliyetçilerinin belirleyeceğini göstermek adına canla başla mücadele ettik. Zafer Partisi adına yürüttüğümüz tüm çalışmalarda amacımız; Gerçek Türk Milliyetçilerini aynı safta toplamak ve ülkenin içinde bulunduğu karanlığa ışık tutarak tüm vatandaşlarımızın bunu görmesini sağlamaktı. Geldiğimiz noktada dalga dalga büyüyen bir Ankara Teşkilatı oluşturduk. Ancak içinde bulunduğumuz Yerel Seçim sürecinde yaşananlar gösterdi ki; Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın tüm iyi niyetine rağmen, Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı arasında siyasete bakışımız dahil, birçok konuda oluşan görüş ayrılıklarımız, bizleri bu açıklamayı yapmaya zorladı. Kurumsal bir yapıya bürünmesini istediğimiz partimiz, bireysel hegemonyalara dönüşmüştür. Biz kitle partisi olarak Ankara’nın her bireyini ülkenin yönetiminde söz sahibi yapmaya çalışırken Genel Merkez, İl ve İlçe Başkanlıklarını dahi pasifize ederek tüm otoriteyi kendi etrafında toplamak istemektedir. Bu bizim siyasi anlayışımıza ve yönetim tarzımıza aykırıdır. Tıpkı Milli Mücadelede olduğu gibi her hanenin bir kahramanı olsun diye çıktığımız bu yolda, birilerinin memuru olmayı reddediyoruz. Ankara İl Başkanı olarak şahsım ve aşağıda isimleri olan dava arkadaşlarımla birlikte; •Ankara İl Yönetimi •Ankara Gençlik Kolları İl Yönetimi •6 İlçe Belediye Başkan Adayı (Keçiören,Altındağ,Etimesgut,Yenimahalle,Beypazarı,Şereflikoçhisar) •3 İlçe Başkanı ve Yönetimi (Keçiören, Beypazarı, Altındağ) •25 İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı ile birlikte; Tüm bu açıklamalarımız doğrultusunda özveriyle yürüttüğümüz Zafer Partisindeki görevlerimizden istifa ediyoruz.

gf.jpg

ÖZDAĞ'IN İL BAŞKANLIĞINI FESHETTİĞİ İDDİA EDİLDİ

Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar'ın istifa açıklamasının yankıları sürerken, sosyal medya hesabı üzerinden toplu istifa gönderisine yanıt veren Zafer Partisi Kartal Belediye Başkan Adayı Kemal Alper Ürünker, Ankara İl Başkanlığının Genel Başkan Ümit Özdağ tarafından feshedildiğini öne sürdü.

egf.jpg

edf.jpg

İSTİFADAN HABERİ YOK

İstifaya ilişkin bir açıklama da listede ismi yer alan Altındağ belediye başkan adayı Can Güler'den geldi.

Güler, sosyal medya hesabı üzerinden Katar'a verdiği yanıtta istifa etmediğini açıkladı.

Güler, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Altındağ belediye başkan adayı olarak, benim bu şekilde bir istifa iradem olmamıştır. Gıyabımda yapılan bu açıklamayı kabul etmiyorum. Tek kişi kalsam dahi partim ve milletim adına elimden geleni sonuna kadar yerine getireceğim."

gh.jpg

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Zafer Partisi'ndeki istifa depremine ilişkin Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan ilk açıklama geldi.

Kısa Dalga'ya konuşan Özdağ partisinin Ankara il başkanlığındaki istifalarla ilgili olarak ''Pek çoğu istifa etmedi, il başkanı da geri alacak'' açıklamasında bulundu.

fb.jpg

İlgili Haberler