ABD, koronavirüsü "Allah'ın lütfu" sayıyor!

A+A-
Arslan BULUT

Çin, Tayvan ve Japonya'da koronavirüsün ABD'de doğduğuna dair haber ve analizler yayınlanıyor. Teori Dergisi'nde Ergin Gül'ün "globalresearch"ten çevirdiği, oda tv'nin de yayınladığı makale "Virüs ABD'de mi doğdu?" başlığı taşıyor. 

Makaleye göre, virüs salgını ilk olarak 2019 sonunda ABD'de başladı, hatta ölümler oldu ama vakalar "grip" olarak kayda geçti… Virüsü Çin'e taşıyanlar ise Dünya Askeri Oyunları için Vuhan'a gelen ve bu arada deniz ürünleri pazarını da gezen Amerikan ordusu sporcuları oldu!

İngiltere'de ise bir hükümet raporu basına sızdı. Rapora göre, salgın 2021 baharına kadar yani bir yıl sürebilir…

***

Benim de üye olduğum Boğaziçi Aydınlar Topluluğu'na bir makale gönderen Haluk Velidedeoğlu'na göre koronavirüs salgını, Trump ve onu göreve getirenlerin programına uyumlu… Özetle, "Öyle ki bütün güç odakları, paniği yaygınlaştırmak için yangına körükle gidiyor. Trump'ın 'Çin'e ve diğer ülkelere taşınan yatırımları ülkeye geri getireceğiz' programı da açıkladığı gibi uygulanıyor. Çin ekonomisi ise çökertildi. İngiltere'nin ayrılmasıyla sarsılan Avrupa da, korona virüsün merkezi ilan edildi. Böylece Avrupa Birliği'nin de ABD'ye biat etmesi sağlanacak. Rusya da petrol fiyatlarının düşürülmesine fazla dayanamayacak ve biat etse de çöküşten kurtulamayacak! Dünya sistemi yeniden formatlanıyor, yeni bir sistem, yeni bir dünya kuruluyor. Korona virüs, Trump ve arkasındaki gücün çıkardığı bir biyolojik savaştır. Virüsün ABD'de yaygın olması, uygulanan programa yarıyor. Bu durum, Amerikan kamuoyunun tıpkı 11 Eylül saldırısının hazırlanmasıyla Afganistan ve Irak'a saldırıyı desteklemesi gibi, yeni düzeni de desteklemesine yarıyor. Trump ve ekibi, istenen hedefe ulaştıktan sonra korona virüs Haziran ayı gibi tehdit olmaktan çıkacak. Sahneye yeni dünya düzeni girecek. Trump, Kasım'daki seçimleri farklı kazanacak." diyor.

***

Türkiye'de kimse, virüsün yarasadan, yılandan insana geçtiği yalanına inanmıyor ama inanmış gibi konuşanlar çok. Türkiye'de de salgının yeni bir rejim kurmak için kullanılmasına uygun şartlar hazırlanıyor olabilir.

İnsanlar canını kurtarma telaşına, korkuya kapılıp eve kapanırken bütün toplumsal hareketler, toplum sağlığı gerekçesiyle durduruluyor, böylece toplumsal direnç de yok edilmiş oluyor.

22 Ocak 2012'de, "Farklı ırkların genetik yapısına göre farklı virüs geliştirilmesi bilimsel olarak mümkün müdür? Bu konuyu, konunun uzmanına sormuş ve 'evet' cevabı almıştım. Yani sadece belirli genetik özellikleri taşıyanlarda etkili olabilecek virüs üretmek mümkündür." tespitini yapmıştım. Bilgiyi edindiğim tarih daha eskidir… Peki bu bilgiye bir gazeteci olarak ben ulaşabiliyorsam, devletin bundan haberdar olmaması mümkün mü? Öyleyse bu konuda bir tedbir alınmış mıdır?

***

Kimileri Tevrat ve Kur'anın, çekirge ve karınca istilası gibi tarihi olayları anlatan bölümlerinden alıntı yapmama bir anlam veremiyor!

"Anlayanlar, anlamayanlara anlatsın" demeyeceğim; anlamak için bu konuyu, inanç alanının dışına taşıyarak düşünmek gerekir.

Meselâ bu tarihi olaylardan çıkarılacak derslerden biri şudur:

İsrailoğulları, Mısır'a akla hayale gelmeyecek biyolojik silahlarla saldırmıştır ama Mısır'ı ele geçirememiş, aksine kendileri ülkeyi terk etmek zorunda kalmışlardır!

Bu itibarla, ne Trump ne de başkası, koronavirüs salgınını "Allah'ın bir cezası" veya tam aksine "Allah'ın bir lütfu" olarak değerlendirmesin, Çünkü insanlığa kurulan bu tür büyük tuzaklar ters tepebilir; ABD de kendi kurduğu tuzağa düşebilir. Zira zekâ, sadece onlarda yok!

 

dfs-004-001-011.jpg

  • Yorumlar 33
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları