ABD ve Rusya ile mutabakat kime hizmet ediyor?

A+A-
Arslan BULUT

Anadolu Ajansı "Trump yönetimi İsrail ne istediyse yaptı" başlıklı bir haber yayınladı. Haberde, "Kudüs'ün tamamını 'İsrail'in başkenti' olarak tanıyan Trump yönetimi, şimdi de işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini artık yasa dışı olarak görmediklerini duyurdu." denildi.

İsrail ise bizzat Netanyahu'nun ağzından Ürdün vadisine göz diktiğini açıkladı. Suriye'nin başkenti Şam'a da hava saldırısı düzenlediler.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İsrail'in Filistin'de yıllardır haksız politikalara imza attığını belirterek, "ABD, Rusya ve Çin tarafından da İsrail'in zulmüne ses çıkarılmaması"nı eleştirdi.

ABD, Rusya ve Çin'in sessiz kalarak İsrail zulmüne destek vermesinin sebebi nedir? Bu sorunun cevabı verilmezse zulüm, Büyük İsrail devleti kurulana kadar devam eder! Sadece Filistin'de değil, Irak'ta, Suriye'de, Ürdün'de, İran'da, Mısır'da ve Türkiye'de kaos ortamı oluşturmak için kurulan örgütler, Büyük İsrail hedefi uğruna çalışmaya devam eder.

***

Konuyu sağlığında Necmettin Erbakan dile getirirdi. 2003 yılı Şubat ayında bizzat kendisinden dinlemiştim. Erbakan, Hıristiyan aleminin İsrail'in işgal politikalarına neden destek verdiğini, anlatırken şöyle demişti:

"Bush Yeni Hıristiyanlar mezhebine mensup... Yoğun bir çalışmayla, Amerika'da insanları belli bir inanca getiriyorlar. Bu inancın temelinde İsrail ile iş birliği yatıyor. Bunları asıl yürüten İsraillilerdir. Çünkü Amerika, İsrail'e istediği parayı vermiyor. Ama 'İyi bir Hiristiyan olmak için kiliseme para ver' derseniz veriyor. Nitekim aralarına karışan Amerikalı bir yazar, bunu kitap haline getirdi. O kitabı okuduğu zaman insan gerçekleri görüyor.

'Tanrıyı Kadere Zorlamak' kitabın adı... Yani onun manası şu, Hıristiyanlar, İsa Aleyhisselam tekrar yeryüzüne gelecek diye bekliyor. Siyonistler ise başka bir Mesih bekliyor. Sırf Hıristiyanları kendi maksatlarına yönelik kullanabilmek için, 'Bizim beklediğimiz de aynı, İsa Aleyhisselamdır' diyorlar. Takıyye yapıyorlar. 'Ancak bizim dinimize göre, bunun yeryüzüne gelmesi için ön şartların yerine gelmesi lazım. Bu ön şartlar bildirilmiş. Bunun için Büyük İsrail kurulacak' diyorlar... Bu tabii asırlardan beri söyledikleri bir sözdür. 'Ve Arz-ı Mevud'a sahip olacağız. Süleyman Mabedi'ni yeniden yapacağız. Cenab-ı Hakk'ın asıl kulları biziz. Diğer kullar bize köle olarak yaratılmıştır' diyorlar.

500 sene evvel İspanya'da, büyük bir hahamlar toplantısı yapıldı. 'İsa Aleyhisselam'ın, (daha doğrusu onların söylediği Mesih'in), yeryüzüne gelmesi, Cenab-ı Hakk'ın takdirine mi bağlıdır, yoksa kullar olarak bizim bazı olayları hızlandırmamızla bu olay çabuklaşır mı?' sorusunu ortaya attılar. 'Biz ne kadar çabuk İsrail'de toplanırsak ne kadar çabuk Süleyman Mabedi'ni yaparsak, kurtarıcımız o kadar çabuk yeryüzüne gelecektir. Öyleyse bunları bir an evvel gerçekleştirelim' dediler. Bu Amerikalı yazar da kitabın adını bunun için, 'Tanrıyı Kadere Zorlamak' koydu. Bütün bunlardan maksat, Amerikalıların, kendi kiliselerine yardım etmesini sağlamak, onlar 'kendi kiliseme yardım ediyorum" diye düşünürken, o hanım yazarın ifade ettiği gibi asıl maksat İsrail'e mali imkân temin etmektir."

***

Amerikalı kadın yazarın adı Grace Hallsell. Kitabı Türkiye'de "Tanrı'yı Kıyamete Zorlamak" adıyla yayınlandı.

İşte bugün Suriye'nin kuzeyi IŞİD diye bir örgüt kurularak boşaltılmışsa, yerine PKK/YPG yerleştirilmişse, Türkiye, hem ABD hem Rusya ile mutabakat imzalayıp, Sergey Lavrov'un açıkladığı gibi Suriye'nin kuzeyindeki harekata yeniden başlama niyetinde olmadığı konusunda güvence vermişse işte sebebi budur!

YPG'ye 30 kilometre güneyde dokunulmazlık veren bu mutabakatlar, Türkiye'ye değil, Büyük İsrail projesine hizmet ediyor!

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58