AKP MKYK Üyesi Leyla Zana'yı yere göğe sığdıramadı. Hani muhalefet HDP ile işbirliği yapıyordu

AKP MKYK Üyesi Leyla Zana'yı yere göğe sığdıramadı. Hani muhalefet HDP ile işbirliği yapıyordu
AKP MKYK üyesi Abdurrahman Kurt, terör örgütü PKK propagandası yapmaktan hüküm giymiş Leyla Zana güzellemesi yaptı. Kurt’un yaptığı güzelleme, “Hani muhalefet HDP ile iş birliği yapıyordu” sorusunu gündeme getirdi.

Terör örgütü PKK propagandası yapmaktan hüküm giymiş Leyla Zana, AKP'li Abdurrahman Kurt tarafından Twitter üzerinden övüldü.

Abdurrahman Kurt'un Leyla Zana ve Barzani fotoğrafı bulunan Twitter paylaşımı şu şekildeydi: " Öyle bir geçer zaman ki… Leyla Zana değerlidir …İtidal ve muhakeme önemlidir. Kaybetmemek lazım. Bir kaç ay önce köyünde ziyaret etmiştim ve o mücadele tecrübesi ve itidali ile hala muhkem bir duruşa sahipti ."

ekran-goruntusu-2023-07-31-113011.png

ABDURRAHMAN KURT'UN SİCİLİ

Açılım sürecine destek veren Abdurrahman Kurt, bu sene seçimlerden önce yaptığı açıklamada "Andımızı okumaya niyetim yok" dedi.

Hükümetin bu açıklamaları, 24 Aralık 2014 tarihinde CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın konuğu olan Abdurrahman Kurt şu ifadeleri kullandı: “Amerika ile beraber Cemaat de bizim yanımızda yer aldı. Biz askeri vesayetle mücadele ederken cemaat yanımızdaydı."

Abdurrahman Kurt, AKP'nin eski Diyarbakır milletvekili. Günümüzde ise Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi.

LEYLA ZANA'NIN YEMİN KRİZİ

1991'de Sosyaldemokrat Halkçı Parti'nin Diyarbakır milletvekili seçilen Leyla Zana ve Hatip Dicle, milletvekili yemin töreninde Kürtçe konuştu, siyasi krize sebep oldu.

İlgili Haberler