Büyük skandal: Burası Arabistan mı? Maltepe'deki devlet yurdunda Arapça cuma hutbesi. Türk öğrenciler turist gibi dinledi

Büyük skandal: Burası Arabistan mı? Maltepe'deki devlet yurdunda Arapça cuma hutbesi. Türk öğrenciler turist gibi dinledi
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Gül Tunçer, sosyal medya hesabından İstanbul Maltepe'deki Mimar Sinan KYK yurdundan görüntüler paylaştı. Tunçer, Cuma hutbesinin Arapça verildiğini belirterek "Türk öğrenciler ve personel turist gibi dinliyor" dedi. Videoya çok sayıda yorum yağdı.

Zafer Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevda Gül Tunçer, İstanbul Maltepe''de bulunan Mimar Sinan KYK yurdundan yeni görüntüler paylaştı.

Tunçer, yurtta Cuma hutbesinin Arapça verildiğini belirterek "Türk öğrenciler ve personel turist gibi dinliyor" dedi.

"Ali Erbaş resmi dilimiz Türkçedir"

Sevda Gül Tunçer, "Mimar Sinan KYK yurdunda skandal bitmiyor. Mescidde cuma hutbesi Arapça veriliyor,Türk öğrenciler ve personel turist gibi dinliyor. Sn. Ali Erbaş, resmi dilimiz Türkçedir.

Anayasal kurum olan Diyanet''in, 3. Md''ye ve ulusal egemenliğimize aykırı bu uygulamadan haberi var mı" ifadelerini kullandı.

Videoya sosyal medyada tepki yağdı. Toplumun kendi kültürünü korumaya, erozyonu eleştirmeye hakkı olduğunu hatırlatan bir vatandaş ''Kimse neden Türkçe değil diye itiraz etmiyor'' diyerek isyan etti.

İşte videoya gelen tepkilerden bazıları;

İlgili Haberler