Erdoğan'ın uçaktaki mesajları Doğu Perinçek'i çıldırttı! Canlı yayında neler söyledi neler

Erdoğan'ın uçaktaki mesajları Doğu Perinçek'i çıldırttı! Canlı yayında neler söyledi neler
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Roma'da ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamalar Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i kızdırdı.

Perinçek, TVNET''te katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan''ın, Roma dönüşü uçaktaki gazetecilere, "Libya’da, Doğu Akdeniz’de Amerika’yla iş birliğimizi güçlendireceğiz" açıklamalarına tepki gösterdi.

"HAYRETLE KARŞILADIM, ÇOK YANLIŞ"

“Türkiye 2014-2015 yıllarından bu yana Amerika’yla sorunlarını silahla çözüyor. Bu en büyük gerçeğidir Türkiye’nin. Sayın Cumhurbaşkanının Roma dönüşü gazetecilere, ‘Libya’da, Doğu Akdeniz’de Amerika’yla iş birliğimizi güçlendireceğiz.’ demesini hayretle karşıladım, bu çok yanlış. Doğu Akdeniz’de hangi iş birliğini güçlendireceğiz? Amerika açıkça Yunanistan’ın yanında. Karadeniz’den Akdeniz’den Türkiye’yi kuşatan bir Amerika var. Namluların hepsi Türkiye’ye dönük. Dedeağaç’a bu kadar ciddi bir yığınak yapılıyorsa o silahlar patlar. O silahlar oraya yığılacak ve patlamadan orada paslanacak, böyle bir ihtimal yok.” dedi.

"AŞAĞILIK DUYGULARI YARATAN SÖYLEMLER"

Erdoğan-Biden görüşmesinin 1 saat 10 dakika olması ile övünülmesinin yanlış olduğunu dile getiren Doğu Perinçek, “Çok ayıplıyorum bununla övünen bir yönetimi, hükümeti. Böyle bir kamuoyunu da ayıplıyorum. Yani Biden bizle 1 saat 10 dakika görüşmüş bu mu Türkiye’nin başarı ölçüsü. Türk Milletinde kendi tarihiyle, bugünkü gücüyle bağdaşmayan, bir takım aşağılık duyguları yaratan söylemler bunları. ‘Türk, Öğün, Çalış, Güven’ diyoruz biz, o özgüveni yok eden ve eziklik yaratan ve bir liderde olmaması gereken bir söylem. Burada Fatih Sultan Mehmet gibi ya da Alparslan gibi ama en önemlisi yakın tarihte Atatürk’ler gibi, Birinci Dünya Savaşının kahramanları gibi davranarak Türkiye buradan çıkar. Onun için ben protesto ediyorum bu 1 saat 10 dakika ile övünme olayını, ben bunun Türkiye’de kamuoyu yapılmasını, gazetelerin bununla iftihar etmelerini, hükümetinde bununla övünmesini çok ayıplıyorum.” diye konuştu.

İlgili Haberler