Kılıçdaroğlu'nun Hülya Avşar hakkındaki sözleri yeniden gündem oldu! Gerekirse simit yiyeceğiz demişti

Kılıçdaroğlu'nun Hülya Avşar hakkındaki sözleri yeniden gündem oldu! Gerekirse simit yiyeceğiz demişti

Sanatçı Hülya Avşar kendisine ekonomiyle ilgili yönetilen soruya, ”Gerekirse simit yiyeceğiz ve bu günleri atlatacağız” yanıtını verdi. Bu yanıt sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Avşar için söylediği sözler yeniden gündem oldu.

Türkiye''de yaşanan ekonomik kriz hakkında açıklamalarda bulunan Hülya Avşar, tartışma yarattı. Avşar, "Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz?'' falan diyorlar. Gerekirse yenecek ama bu günleri de kolay atlatacağız" sözleri sosyal medyada tepki topladı.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ YENİDEN GÜNDEM OLDU

Hülya Avşar’ın ekonomik krize ilişkin sözleri akıllara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini getirdi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini sık sık açıklayan Avşar için, “Hülya Avşar kim efendim? Kim Hülya Avşar? Sanatçı mı? sanatçılığı tartışılır, kimse kusura bakmasın. Yalakadan sanatçı olmaz. Herkes bunu böyle bilmek zorundadır. Gücün karşısında eğilen kişiye sanatçı denmez. Bütün dünyanın ortak söylemidir bu. Sanatçı aykırıdır, aykırılığın umududur sanat.” demişti.

Hülya Avşar açıklamasında şunları söylemişti:

“Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Benim bildiğim bir tek şey var. Türkiye’de hatta şimdiki duruma göre dünyada eğer hayattaysan, mutlaka bu tür günleri, bu zamanları öngörüp biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. ‘Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz’ falan. Gerekirse yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum.”

(Kaynak: TELE 1)

İlgili Haberler