Zamlar mini mini gelmiştir demişti, Erdoğan kocaman göreve atadı

Zamlar mini mini gelmiştir demişti, Erdoğan kocaman göreve atadı
Doğalgaza art arda gelen zamlar için, "Zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir" diyen AKP'li eski milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyeliği'ne atandı.

Kendisini siper etmenin ödülünü aldı

25. ve 26. dönem AKP Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, geçtiğimiz Ekim ayında doğal gazlara gelen zamları değerlendirirken milletin aklıyla dalga geçmesi tartışmalara neden olmuştu.

Katıldığı bir canlı yayında, "Geçen yıl doğal gazın birim fiyatı 1.99’du, şu anda 2.33. Doğal gaza zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir" ifadelerini kullanan Erdoğan, tepkilerin hedefi olmuştu.

Bu sözler henüz akıllardayken, AKP''li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hüsnüye Erdoğan''ı Cumhurbaşkanlığı''nda görevlendirdi. Bugünkü Resmi Gazete''de yayımlanan karara göre; Hüsnüye Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyeliği''ne atandı.

Erdoğan imzalı kararda şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyeliğine, Cumhurbaşkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 21. maddesi gereğince Hüsnüye Erdoğan atanmıştır."

İlgili Haberler