AKP'li isimden canlı yayında akla ziyan açıklama! Elektrik ve doğalgaza mini mini zam gelmiş, muhalefet büyütmüş

AKP'li isimden canlı yayında akla ziyan açıklama! Elektrik ve doğalgaza mini mini zam gelmiş, muhalefet büyütmüş
Kanal 42 TV’de yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu 25. ve 26. dönem AKP Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan oldu.

Erdoğan, Gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını yanıtladı. Erdoğan, ekonomiye dair değerlendirmelerde bulunurken, doğal gaza, elektriğe ve akaryakıta muhalefetin büyüttüğü ve sürekli dile getirdiği kadar bir zam gelmediğini savundu.

AKP’li Hüsnüye Erdoğan’ın konuşmasının ilgili bölümleri şöyle;

“Türkiye’de o kadar pahalı bir benzin yok. Muhalefet çok yükleniyor. Vatandaşa bir şey demiyorum ama onların dertlerine derman olacak yine biziz, yine AK Parti, yine Cumhurbaşkanımız önderliğinde yürüyen hak yolunun yolcuları. Geçen yıl doğal gazın birim fiyatı 1.99’du, şuanda 2.33. Doğal gaza zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir. Avrupa’ya bakıyorsunuz, İngiltere’ye vesaire… Hollanda, İsveç’te 3 kat artmış fiyatı. Elektrik ile ilgili de fiyatlar en az Türkiye’de. Avrupa ülkelerinde fiyatlar iki katı. Türkiye, pandemi sürecinde kazananlar sınıfında yer aldı. Bunun en güzel örneği de büyüme rakamları. Yahu kardeşim büyüyen bir ülkeyiz yani. Doğal gaz ve elektrik zammını muhalefetin şişirdiğini düşünüyorum. Zam yapılmıyor değil, yapılmak zorunda. Girdi neyse, bir miktar yansıması olacak. Belki şey bir örnek olacak ama kaleciye top gelince biraz yumuşatır ya göğsüyle, hükümet şuan aynen öyle yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ben biliyorum, onun şefkatini, merhametini, milletimize olan sevgisini, bağlılığını, sevdasını… O, topu alıp, biraz göğsünde yumuşatıyor. Taşıyamayacak hale gelince de yükü mecburen yansıtıyor. Biz, büyük milletiz. Bunun altından muhakkak kalkacağız. Birlik ve beraberlikle kalkacağız. İnşallah muhalefet aklını başına alır da birlik ve beraberlik içinde oluruz. Mutlaka sıkıntılarımız var, bunu görmezden gelemeyiz. Sorunları çözecek olan kesinlikle AK Parti.”

“AYNI GEMİDEYİZ, BATARSAK HEPİMİZ BATARIZ”

“Ben de alışveriş yaparken hakikaten fiyatlarda bir haftanın öbür haftaya uymadığını görüyorum ve üzülüyorum. Her hafta her şeye zam gelir mi? Marketçilerin hepsini suçlamanın bir anlamı yok ama eğer bu noktada fırsatçılık yapanlar varsa da onları da buradan uyarmak istiyorum hem de merhamete gelmelerini istiyorum. Bunu kendimize yapmayalım. Acısını kendileri de çekecek. Zaten insanımıza bir miktar yükleyerek, çektiriyorlar. Öyle değil mi? Market fiyatlarındaki yükselişin sebebi menfaatperestler! Öbür taraftan pandeminin getirdiği zorluklar, bindirmeler, fiyat artışları var. O da bir gerçek ama bir makul olan var bir de makul olmayan var. Her hafta pirincin, bulgurun fiyatı değişir mi yani? Markete giriyorum, ellerinde bazen etiketle gezdiklerini görüyorum. Bence ayıp ediyorlar. Bu aziz millete haksızlık ediyorlar. Bu geminin içinde hepimiz varız. Batarsak hepimiz batacağız yani.”

2001’DE ANTİBİYOTİK NE KADARDI BUGÜN NE KADAR?

“2001 yılındaki asgari ücret, 184 liraydı. Bir antibiyotiğin fiyatı 55 liraydı. Şimdi aynı antibiyotik 16-17 lira, asgari ücret de 2 bin 825 lira. Alım gücümüzde zayıflama var ama 2001 ile karşılaştırılamayacak kadar da asla değil. 2001’de neler çektiğimizi biliyoruz. Ekonomist değilim, ben olayların bu kadarına haizim. 2018’den sonra döviz ile ilgili manipülasyonu hepimiz gördük. Farklı güçler ekonomik yönden saldırmaya çalışıyorlar. Şimdi de yapılabilir. Bir kere yapan bir daha neden yapmasın.”
 

İlgili Haberler