KKTC Başbakanı Ersan Saner'in 'şantaj kasedi' açıklamasına Erk Acarer'den yanıt geldi

KKTC Başbakanı Ersan Saner'in 'şantaj kasedi' açıklamasına Erk Acarer'den yanıt geldi

Gazeteci Erk Acarer, KKTC Başbakanı Ersan Saner'in 'müstehcen' görüntülerini içeren video hakkında yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

KKTC Başbakanı Ersan Saner''e ait olduğu iddia edilen şantaj kasetlerine ilişkin Saner bir açıklama yapmıştı. Gazeteci Erk Acarer''den Saner''in açıklamalarına yanıt geldi.

KKTC''de siyasetçilerle yakın ilişkileri bulunan, adanın kuzeyindeki kumar organizasyonu ve uyuşturucu ağının en önemli ayağı olduğunu iddia edilen Halil Falyalı''nın tutuklanmasının ardından ''müstehcen'' bir video kaydı sosyal medyaya sızdırılan Başbakan Ersan Saner, açıklama yapmış, "Konu sadece ben değilim. Saldırıya uğrayan ben, ailem, partim ve siyaset kurumumuzdur" diyen Saner, "Teknolojik olanaklardan alabildiğince yararlanılarak kurgulanan bu video ile çok çirkin bir itibar suikastının hedefi oldum" ifadelerini kullanmıştı.

ERK ACARER''DEN YANIT

Saner''in açıklaması sonrası Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 

Acarer, ''''Ben bir kurgu göremedim… Falyalı arşivde tutmak için çektirmiş… Yine söylemekte yarar var: Özel hayat bizi ilgilendirmez. Ancak siz birileri ile iş tutup kendinizi şantaja açık hale getirir, bu kriminal kişilerin isteklerini yerine getirmeye başlarsanız bu kamuyu ilgilendirir'''' diye yazdı.

İlgili Haberler