Beşiktaş'tan olaylı derbi açıklaması: Fenerbahçeli yönetici tahrik etti!

Beşiktaş'tan olaylı derbi açıklaması: Fenerbahçeli yönetici tahrik etti!

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada; yaralanan Yam Madar'a geçmiş olsun denildi, isim vermeden Fenerbahçeli yönetici eleştirildi.

Beşiktaş Emlakjet; Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 10. haftasında konuk ettiği Fenerbahçe Beko'yu 68-64 yenmişti. Fenerbahçe Beko oyuncusu Yam Madar'ın ikinci periyotta tribünden atılan bir cisimle yaralanması karşılaşmaya damga vurmuştu.

Fenerbahçe cephesi, Yam Madar'ın geçici görme kaybı yaşadığını açıklamış, ortamı oluşturan ve karşılaşmayı devam ettiren görevlileri kınamıştı.

Beşiktaş'tan da karşılaşma ile ilgili bir açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde dün akşam oynanan derbi müsabakasından zaferle ayrılan Beşiktaş Emlakjet takımımız, Kulübümüzü ve camiamızı sevince boğmuştur. Sinan Erdem Spor Salonu'nda 15.000'i aşkın taraftarımızın oluşturduğu atmosfer bir kez daha Beşiktaş taraftarının spora ve takımına olan tutkusunu göstermiş ve herkesin takdirini kazanmıştır."

MADAR'A GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ
"Karşılaşmanın ilk yarısında asla tasvip etmediğimiz saha olayları meydana gelmiş ve bunun sonucunda rakip takım oyuncusuna yabancı madde isabet etmiştir. Bu durum bizim için kabul edilemez ve asla tasvip etmediğimiz bir davranıştır. Talihsiz bir şekilde yaralanan Yam Madar'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."

YÖNETİCİ TAHRİK ETTİ
"Yalnız şu hususlar da göz ardı edilmemelidir: Rakip takımın şube yöneticisi, nezaketen kendilerine ayrılan saha içi koltuklara talimatlara aykırı olarak kendi takım formasını giymiş bir şekilde gelmiş ve taraftarlarımızın dikkatini kendi üzerine çekmiştir. Akabinde saha kenarından takımımızın momentumu eline aldığı ve farkı açtığı dakikalarda abartılı bir şekilde hakemlere itiraz ederek taraftarlarımızı tahrik etmeye çalışmış ve istenmeyen olayların yaşanmasına neden olmuştur. Rakip takım yöneticisinin örnek olması gerektiği yerde taraftarlarımızı tahrik edici davranışlarda bulunması kendi sporcusunun yaralanmasına sebebiyet vermiştir."

aa-20231202-33088179-33088171-besiktas-emlakjet-fenerbahce-beko.jpg

aa-20231202-33088179-33088173-besiktas-emlakjet-fenerbahce-beko.jpg

aa-20231202-33088079-33088076-besiktas-emlakjet-fenerbahce-beko.jpg

aa-20231202-33088179-33088167-besiktas-emlakjet-fenerbahce-beko.jpg

GEREKLİ CEZALAR VERİLMELİ
"Malum şahsın siyah-beyazlılarımızın başarısını gölgelemeye çalışması ve küçük oyunlar peşinde koşması temsil ettiği camiaya da yapılmış bir ayıptır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki bu olaylar asla tasvip ettiğimiz davranışlar değildir. Türk sporunun gelişmesi ve örnek teşkil etmesi için yetkilileri, tasvip etmediğimiz bu olaylara neden olanlara gerekli cezaların verilmesi hususunda göreve davet ediyoruz."

İlgili Haberler