MHP'nin hedefinde bu kez Güldür Güldür var

MHP'nin hedefinde bu kez Güldür Güldür var

Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, deprem sonrası yaşananlarla ilgili 'istifa' temalı konuşma yapan Ali Sunal'ı ve Güldür Güldür programını hedef aldı.

Show TV’de yayınlanan ve reyting rekorları kıran "Güldür Güldür" programında sahte alınan skeçler güldürdüğü kadar düşündürmesi yönüyle de seviliyor.

Eleştrel yönünü kullanan programın moderatörü oyuncu Ali Sunal''ın, programın açılışı sırasında Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi hakkında yaptığı konuşma sosyal medyada gündem olmuştu. MHP''li Yıldıray Çiçek Ali Sunal''ı ve programı hedef aldı.

Ali Sunal programın açılış konuşmasında "Felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip ''Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum'' deyip istifa etmemesi normal midir sizce? Hayır efendim, böyle bir normal yok" ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli''nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Türkgün''de kaleme aldığı yazıda Sunal''ı ve programının oyuncu kadrosunu hedef gösterdi. Çiçek''in yazısından bazı bölümler şöyle:

"Kemal Sunal’ın siyasi görüşü nedir bilmiyoruz dedik ama oğlu Ali Sunal her hâlinden CHP’li ve sol düşünce havuzu içinde olduğu bellidir. Güldür Güldür programına Eren Bülbül’ü, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anımsatan hiçbir görselle çıkmayıp ''Berkin Elvan ölümsüzdür'' şeklindeki afiş ve fotoğraflarla çıkmasından, Ekrem İmamoğlu gibi Türkiye’deki en çapsız, gayrimilli düşünceleri olan CHP’li Belediye Başkanı’yla olan samimiyetinden, Güldür Güldür programındaki hükümeti ve hükümet yanlılarını aşağılayan ama CHP ve kuyrukları için ''Eksikliklerinizi görün'' tarzında yol gösteren skeçlerinden bu hâli çok net anlaşılıyor. Elbette bunlar için bir yasaklama yoktur. Durduğu nokta neyse ona hizmet etmeye çalışıyor. Güldür Güldür programının oyuncu kadrosunun büyük bölümü de zaten sol düşünceye mensup olduğu için bu hizmet daha seri ve düzenli olmaktadır.

Ali Sunal, elbette hükümetin eksiği ve yanlışı varsa eleştirilir. Ama muhalefetin depreme karşı karnesi de ortada… Hadi bakalım bu hafta da cesaretin varsa Güldür Güldür programında onlara da değin… Çapsız, vizyonsuz, hizmetsiz Ekrem İmamoğlu sana kızar mı yoksa?"

İlgili Haberler