Özgür Özel'den 'emanetçi' iddialarına sert yanıt: CHP genel başkanı onun bunun emanetçisi olmaz

Özgür Özel'den 'emanetçi' iddialarına sert yanıt: CHP genel başkanı onun bunun emanetçisi olmaz

CHP’de genel başkanlığa adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, kazanırsa koltuğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bırakacağı yönündeki iddialara sert yanıt verdi.

CHP’de genel başkanlığa adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalına konuk oldu.

Özel burada Çağlayan'ın, "Sizinle ilgili iki şey söyleniyor. 'Özgür Bey Ekrem İmamoğlu'nun ön gösterimi.' Yani siz seçimi kazanacaksınız, sonra Ekrem Bey'in siyaset yasağı almayacağı kesinleşince bir Kurultay'a daha gidilecek. Yerinizi Ekrem Bey'e bırakacaksınız. Böyle bir şey var mı?" sorusuna yanıt verdi.

Özel, şunları söyledi:

"EMANETİN SAHİBİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK"

"Külliyen yalan. Zaten akla mantığa da aykırı bir şey. Bir, eğer bir değişim olmazsa İstanbul'da tehlikede diye bakıyor Ekrem Bey ve mutlaka bir değişim olması lazım, bir heyecan yaratmamız lazım, hep birlikte çalışmamız lazım diyor. Biz de inanıyoruz. Kurultay'ın sonucu ne olursa olsun var gücümüzle asılacağız ve İstanbul'u kazanmak istiyoruz. İstanbul'un kazanılması kadar önemli bir şey yok. Bu konuda Ekrem Bey ben İstanbul'a mühürlüyüm diye pozisyonunu söyledi. Ben CHP'nin Genel Başkanlığı'na adayım. CHP genel başkanı onun bunun emanetçisi olmaz. Bir tane emanet var, emanetin sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk. O emaneti şimdi sayın Genel Başkanımız taşıyor. Yarın nasip olursa da biz taşırız. Atatürk'ten alınan bir emanetin emanetçiliği olmaz. Kayıt altında da bunları söylüyoruz. İstanbul'u kazanan Ekrem İmamoğlu'nun önünde, önümüzdeki döneme yönelik elbette çok önemli bir siyaset yürüyüşü vardır. Bu nereye varır, ne olur ne biter o ayrı."

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI

Özel ayrıca, CHP'nin önümüzdeki seçimlerde cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin ise, "CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını bütün üyelerin, 5 milyon üyemizle adayımızı bütün üyelerimize sorarız. Anketlere bakarız, kesin kazanacak adam kimse onu yaparız. Bundan sonraki süreçte böyle bir başka yanlışla zaman harcamayız." ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler