İskenderun'un sahil kesimi sular altında. Sosyal medyada yeni paylaşıldı

İskenderun'un sahil kesimi sular altında. Sosyal medyada yeni paylaşıldı
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminden en çok etkilenen bölgelerden biri olan İskenderun'un sahil kesimi, depremden bir süre sonra sular altında kaldı. Depremin üzerinden bir ay geçtikten sonra sosyal medyada yine benzer görüntüler paylaşıldı.

İskenderun Körfezi’nde saat 23.49’da meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremin ardından dikkat çeken deniz taşması vatandaşları tedirgin etti.

Taşan deniz suyu bazı noktalarda kentin içerisine kadar girmiş durumda. Depremler nedeniyle sahil bandında meydana gelen yaklaşık 50 santimetrelik çökmenin de deniz sularının taşmasını kolaylaştırıldığı öğrenildi. 

Deniz taşmasına şaşırdığını ifade eden İsmail Açıkgöz, “Ben şimdi bu bölgeye geldim. Bu durum 2-3 saat önceden beri olmuş. Deprem de daha yeni oldu.

Nasıl olduğunu ben de anlamadım. İskenderun’da depremin ardından ikinci kez deniz taşıyor. Depremden önce sadece yağmurlarda böyle olurdu. O da yağmur suyuydu, denizden su gelmezdi. Biz de şaşırdık” dedi.

LODOS KAYNAKLI AÇIKLAMASI

İskenderun Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ise deniz taşmasının depremle ilişkili olmadığının düşünüldüğü, lodos kaynaklı gerçekleştiği ifade edildi. Açıklamada, “Depremden kaynaklı güvenlik güçlerimize şu ana kadar yansıyan olumsuz bir durum yok. İlçe genelinde taramalarımız devam ediyor” denildi.

SOSYAL MEDYADA SU BASKINI PAYLAŞIMI

Depremin üzerinden bir ay geçtikten sonra İskenderun Körfezi''nde meydana gelen depremin hemen ardından  Hatay Medeniyeti adlı sosyal medya hesabından paylaşılan bir videoda İskenderun sahilinin sular altında kaldığına dair görüntüler paylaşıldı. Videoya yapılan yorumlarda vatandaşın endişeleri dikkat çekti.

İlgili Haberler