Beşiktaş'ta başkan adayı Fuat Çimen Fanatik'e konuştu. Beşiktaş’ı nasıl iyi bir şekilde yöneteceğini açıkladı

Beşiktaş'ta başkan adayı Fuat Çimen Fanatik'e konuştu. Beşiktaş’ı nasıl iyi bir şekilde yöneteceğini açıkladı
Beşiktaş'ta Mayıs ayında gerçekleşecek kongre öncesinde adaylığını açıklayan Fuat Çimen, “Ben seçimi kaybedeceğimize asla inanmıyorum. Bu adaylık 2.5 yıllık bir çalışmanın ürünü. Aslında 2025 bizim aday olma yılımızdı ama Beşiktaş o kadar kötü yönetiliyor ki! Beşiktaş'a para kazandıracak, gelirlerini artıracak bir yönetim ilkemiz olacak" dedi.

Diğer adaylara gözdağı verdi

Beşiktaş ''ta Mayıs ayında yapılacak kongre öncesi Başkan Ahmet Nur Çebi''ye karşı adaylığını açıklayan camianın önde gelen isimlerinden Fuat Çimen, projelerini Fanatik Gazetesi’nden Orhan Yıldırım ve Süleyman Hatısaru’ya anlattı.

Siyah-Beyazlılar''ın kötü yönetildiğinin altını çizen Çimen, kulübün Ağustos ayında yapılacak olan Bankalar Birliği ödemesi için kaynağın hazır olduğunu belirtti.

İşte Çimen’in açıklamalarından öne çıkan satır başları:

"Bu adaylık 2.5 yıllık bir çalışmanın ürünü. Aslında 2025 bizim aday olma yılımızdı ama Beşiktaş o kadar kötü yönetiliyor ki, borç 500 milyon Dolar’a da yanmışsa bunun adı iyi yönetilememektir. Borç iki yılda 2.9 milyon TL’den 4.5 milyon TL’ye çıkmış. Banka yapılanmasını söylemiyorum."

“AKIL, BİLİM VE LİYAKAT...”

"Bir sürü futbolcuya hatalı sözleşme ödeniyor. Borç hiçbir zaman sıfırlanmaz dünyada böyle bir kulüp de yok. Sürdürülebilir, yönetilebilir ve başarılabilir bir süreç geliştirmek gerek. Paralı başkan söylemi Türk futbolunun kanseridir. Beşiktaş''a para kazandıracak, gelirlerini artıracak bir yönetim ilkemiz var. Kartal Yuvaları''nda kadın ve çocuklara yönelik bir çalışma yok. Talepleri alıp tasarım yapmak ve biraz daha online satışı öncelikli hale getirmeyi planlıyoruz. Altyapı ve oyuncu kaynağı neresi ise orada olacağız. Kanada''yı Dünya Kupası''na götüren iki değer bizde var. Ancak bu işten 1TL kazanamadık. Bizim yönetim sistemimiz akıl, bilim ve liyakat üzerine olacak."

“SEÇİMİ ASLA KAYBETMEYİZ”

"Ben seçimi kaybedeceğimize asla inanmıyorum. Başarırsak Beşiktaş bir okul olacak. İnsanların yeni bir şey duymaya, yeni bir şey yaşamaya hazır olduklarını düşünüyorum. Doğru bir şeyleri denemek lazım. Bunun için yola çıktık. Yeni yönetimler eski yönetimlerden hesap soramazlar. Ancak örtbas edebilirler! Yöneticiler, kendi şirketlerini Beşiktaş''ı yönettikleri gibi yönetseler batarlar. Biz denetlenmekten asla korkmayacağız."

“BAŞKAN ARTIK KARAR VERMELİ”

"Sayın başkan TFF başkan adayı mı olacak, Beşiktaş’a başkan adayı mı olacak artık kararını vermeli? Yeni adaylar varsa ortaya çıkmalıdır. 56 yaşındayım ne mesleki ne de sosyal anlamda ek bir etikete ihtiyacım yok. Ekip arkadaşlarımın da. Ben Beşiktaşlıyım bu benim en büyük etiketim. Beşiktaş Başkanı olmak büyük bir onur ama Beşiktaşlı olmak her şeyden büyük bir onur."

(Kaynak: Fanatik)

İlgili Haberler