Ersun Yanal paylaştı. Fenerbahçe taraftarı kendinden geçti

Ersun Yanal paylaştı. Fenerbahçe taraftarı kendinden geçti

Fenerbahçe'nin son şampiyonluğunun mimarı teknik direktör Ersun Yanal öyle bir paylaşım yaptı ki Fenerbahçe taraftarı ünlü çalıştırıcıyı mesaj yağmuruna tuttu.

Fenerbahçe'nin eski Teknik Direktörü Ersun Yanal, sosyal medya üzerinden dikkat çekici bir gönderi paylaştı.

2013-14 sezonunda Fenerbahçe'yi şampiyonluğa ulaştıran Ersun Yanal'ın, sosyal medyadaki "Zor zamanlarda sana yol gösterecek feneri bul..." ifadesini kullandı.
Yanal'ın bu gönderisi, sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun ilgi ve beğeni topladı.

662a24eca86c8d09ad2279ae.webp

KURDUĞU VAKIFLA GÜNDEM OLDU

Teknik direktör Ersun Yanal, geçtiğimiz aylarda gençlere fırsat eşitliği oluşturabilmek için Ersun Yanal Vakfını kurdu.

Yanal, vakfını şu sözlerle duyurmuştu:

Ev hanımı Bahriye Hanım ve elektrik teknikeri Ural Bey'in oğluyum. Hayatın anlamını, anneannemin aldığı top ve ayakkabılar ile Akseller İplik Fabrikası'nın arka bahçesinde buldum; futbol... Şimdi bile ne zaman bir maç izlesem yıllar öncesine dönüp 'Çocuk Ersun' oluyor, o günleri yeniden yeniden yaşıyorum.

Çocuk olmanın, genç olmanın müthiş bir duygu olduğunu aktaran Yanal, şu ifadeleri kullanmıştı:

Her şeyi başaracak güce sahip hissediyorsun kendini. Yeter ki 'fırsat eşitliği' olsun. Şimdi, yepyeni bir yola çıkıyorum bu duygularla, Ersun Yanal Vakfını kurarak, gençlere fırsat eşitliği yaratabilmek için bir adım atıyorum veya bir kartopu atıyorum en yukarıdan, döndükçe büyüyecek... Çok mutluyum. Yüzümde koca bir gülümseme, hakim olamıyorum kendime... 'Bu Memleket Bizim' diyerek koyulduk yola, ne yapacağız bilmek istersen http://ersunyanakvakfi.org adresinde olacağız her zaman.

Vakıf, eğitimine devam eden, amatör veya profesyonel olarak sporla ilgilenen gençlerin spor ve eğitim alanında desteklenmesi için "Gelişim Destek Bursu" veriyor.

Vakfın katma değer sağlayan sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarını ve kurum profesyonellerini ödüllendireceği "Vefa Ödülleri"nden elde edilecek gelir, burs fonuna aktarılacak.

İlgili Haberler