Meral Akşener'in Erdoğan'ı reddetmesi AKP'yi çok kızdırdı. AKP'li Hamzadağ canlı yayında küplere bindi

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Erdoğan'ı reddetmesi AKP'yi çok kızdırdı. İşte ayrıntılar...

Meral Akşener'in Erdoğan'ı reddetmesi AKP'yi çok kızdırdı. AKP'li Hamzadağ canlı yayında küplere bindi

AKP Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Deniz Gürel''in hazırladığı Ankara''da Neler Oluyor programında tv100''de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener''e çağrıda bulunmuştu. Akşener bu çağrıya ''Kumar masasında olmayacağız'' yanıtını vermişti.

Hamza Dağ, Akşener''in yanıtı ile ilgili "Cumhurbaşkanı’nın açıklaması çok net ‘Yerli ve milli tarafa buyurun’ diyor. İYİ Parti Genel Başkanı’nın böyle bir şeyi ‘Kumar masası’na benzetmesi AK Parti ve MHP’ye oy veren milyonlara hakarettir." ifadelerini kullandı.

Dağ, son anketlerde Erdoğan''ın olası yüzde 52''lerde olduğunu iddia etti.

Hamza Dağ 6''lı masada adaylık tartışmalarıyla ilgili  "Bizim endişe duyduğumuz bir aday yok. Ama 6''lı masayı endişelendiriyor" dedi.

Hamza Dağ''ın açıklamalarından diğer başlıklar şöyle:

"Terörle mücadelede çok büyük mesafe katettik"

Savunmada attığımız adımlar yerelleşmenin bize sağlamış olduğu imkanlar terörle mücadelede çok büyük mesafe katettiğimizi gösteriyor. Türkiye, Kürt sorunu noktasında da diğer sorunlarla alakalı da 2002 Türkiyesinin olduğu yerde değil.

Böyle bir terör hadisesiyle karşı karşıya kalındıktan sonra hızlı bir şekilde arka planı ortaya çıkarıldı ama önce ülkemizdeki muhalif siyasetteki bazı arkadaşlar tarafından TSK’nın açıklamaları değil de terör örgütünün sahiplenmeme açıklamaları daha önemli görüldü.

Operasyon konusunda eleştiriniz CHP’ye mi?

Bu konuda daha net söylemleri ortaya koyan parti HDP ama CHP siyasi aktörleri vasıtasıyla direkt değil, candaş medya, fondaş medya vasıtasıyla bunu daha çok lanse edecek pozisyona getirmeye gayret etti.

Bu ülkenin 40-45 senedir uğraşmış olduğu konuda iktidarıyla muhalefetiyle herkesin ortak bir noktada buluşması elzemdir.

PKK’ya karşı yapılan işe Kürtlere karşı yapıyormuş gibi lanse etmesini kabul etmiyoruz, biz bunu yapmadık hiç. Her seferinde PKK’yı ve Kürtleri ayrı noktada düşündük ve düşünmeye devam ediyoruz. 

"HDP PKK sözcüsü gibi"

HDP bütün politikalarını, yaptığı her hamlede bunu net bir şekilde görüyorsunuz. Nerede kritik bir süreç olsa PKK’nın sözcülüğü noktasında hareket ettiğini görüyorsunuz. İstiklal’deki saldırı için de geçerli bir durum.

Biz Türkiye’nin birinci siyasi partisiyiz, her bölgeden oy alan bir siyasi partiyiz. Bizim vazifemiz şu ana kadar oyunu alamadığımız kişilerin oyunu almaya çalışmak ve bir siyasi parti hürriyeti altında kendimizi anlatmaya devam etmek.

Türkiye Yüzyılı

İlk yüzyılda vesayet ve siyasi belirsizliğe rağmen her vatandaşımız inşa edilmesi için taş üstüne taş koydu. 2023’ten sonraki süreç, her yıl, her ay Türkiye Yüzyılı olarak dünyada konuşulsun, bunu hep birlikte konuşturalım.

Bu bir seçim sloganı değil, bizim 3K modelimiz var 3K modelinin birinci K’sı ‘Doğruya doğru’ önümüzdeki süreçte daha fazlasını duymaya devam edeceksiniz. Türkiye Yüzyılı’na entegre bir iş ve devam edecek.

"Kampanyamızı başlattık"

Gün gün, hafta hafta ne yapacağımız belli. Şu an hem AKP hem Cumhurbaşkanlığı noktasında kampanyamızı başlattık.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar