Sorun Osman'da mı?

A+A-
Orhan UĞUROĞLU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın 2 oğlu var.

Büyük oğlu Ahmet Gökçek, Osmanlıspor'un yöneticisi ve başarılı bir spor adamı oldu.

Küçük oğlu Osman Gökçek ise Beyaz TV yöneticisi ve televizyonu izlenir bir kanal haline getirdi.

Ancak Osman Gökçek çok arzu etmesine rağmen siyaseten bir türlü başarılı olamadı, daha da doğrusu hep kaybediyor, hiç kazanamıyor.

Yıllar önce AKP'nin sürekli CHP'ye kaptırdığı Ankara'nın Çankaya ilçe Belediye Başkanlığı'na aday adayı oldu ama dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto yedi.

Aradan yıllar geçti ve televizyon yöneticisi olarak bu kez 7 Haziran 2015'te yapılan genel seçimde Ankara'dan milletvekilliğine aday adayı oldu.

Anketlerde hep birinci çıktığı ifade edildi ama dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından veto edilerek milletvekili adayı yapılmadı.

Son olarak Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) macerasına gelelim.

ATO yönetim kurulunda toplu istifalar olunca kulislerde neler olduğu araştırılmaya başlandı ki istifaların arkasında Melih Gökçek'in adı anılmaya başlandı.

Nitekim son olarak Salih Bezci de istifa edince başkanlık görevinden, Osman Gökçek ben 'ATO Başkanlığı'na adayım diye aynı gün ortaya çıktı.

Yoğun kulis faaliyetleri sürüp ATO delegelerinden destek ararken Osman Gökçek'e bir de rakip çıktı. Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan'ın yeğeni olduğu açıklanan Gürsel Baran, adaylığını açıkladı.

Sonuçta genç siyasetçi Osman Gökçek 86 oy alırken Gürsel Baran 100 delegenin oyu ile başkan seçildi.

Peki, Osman Gökçek'in yaşadığı bu 3 seçim yenilgisi kendi başarısızlığı mı?

Hayır, bana göre babası Melih Gökçek'in başarısızlığıdır.

Çünkü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken Melih Gökçek'in oğluna bu tür siyasi makamları zorlayıcı şekilde ortaya koyan eminim ki Melih Bey'dir.

Sadece benim emin olmam değil Gökçek ailesini tanıyan herkes Osman'ın başarılı bir siyasetçi olabileceğini ancak babasının baskısı ile üç değişik makama aday olmasına rağmen üçünden de başarısız sonuç almasını babasının hırsına bağlıyorlar.

Bakın Osman Gökçek ATO seçiminden sonra, "yeniden aday olacağım" dedi.

Çünkü 2017 yılında yani aylar sonra ATO'nun normal seçiminin yapılacağı Olağan Genel Kurulu var. Osman Gökçek bu seçime hazırlanıp aday olsaydı belki de seçimi kazanacaktı.

Ancak ATO delegeleri, mevcut yönetim kurulu ve başkanın istifa ettirilip Osman Gökçek'e makam hazırlanmasına tepki göstererek Osman Bey'i seçmediler.

Çünkü istifaları Melih Gökçek'in organize ettiğini biliyorlardı.

Aylar sonra yapılacak Genel Kurul'da da aday olursa Osman Gökçek işte bu nedenle belki de yine kaybedecek.

Sonuçta şunu söylemek lazım; eğer Osman Gökçek siyaset yapacak ise, milletvekili, belediye başkanı, meslek odası başkanlığı, kulüp başkanlığı gibi seçimle gelinecek bir yere aday olacaksa, babası Melih Gökçek'in desteğine asla ihtiyaç duymamalıdır.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları