Yeniçağ'a gel Yılmaz Özdil. Korkma Yılmaz arkanda dağ gibi Yeniçağ var

Yeniçağ'a gel Yılmaz Özdil. Korkma Yılmaz arkanda dağ gibi Yeniçağ var
Doğru söyleyen 9 köyden kovulurmuş, Yılmaz Özdil Sözcü Gazetesi’nden istifa etti. Korkma Yılmaz, arkanda dağ gibi Yeniçağ var. Yeniçağ senin ve ekibinin evi sayılır. Özgür ve bağımsız haberlerin merkezinde her zaman Yılmaz Özdil'e yer var.

Sözcü Gazetesi''nin ve Türkiye''nin en çok okunan yazarlarından Yılmaz Özdil Sözcü TV''den sonra Sözcü Gazetesi''nde de istifa ettiğini açıkladı.

Özdil, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda istifasını şu sözlerle duyurdu:

Sözcü gazetesinde buraya kadar…
Uğruna mücadele ettiğimiz insanlar tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, kariyerimi ortaya koyarak doğru bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat mutlaka anlatacak, hoşçakalın.

YILMAZ ÖZDİL''İN EKİBİ DE İSTİFA ETMİŞTİ

Sözcü Tv''nin Genel Yayın Yönetmeni ve Ana Haber Sunucusu Korcan Karar, Yayın Koordinatörü Mustafa Sağlamer, Haftasonu Ana Haber Sunucusu Ümit Zileli, Kırmızı Beyaz programının moderatörü aynı zamanda 13.00 bülteni sunucusu Tuba Emlek, Gelin Birlikte Bakalım programı sunucusu ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı İskender Baydar ve Şef Yönetmen Tankut Gürsel istifa kararı aldı.

"BİLGİSİ OLMADAN ATAMA YAPILDI"

Görevinden istifa eden Gelin Birlikte Bakalım programı sunucusu ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı İskender Baydar Cumhuriyet''e yaptığı açıklamada "Etik açısından çalışabileceğimiz bir ortam kalmadığı için kalmamaya karar verdik" dedi.

Baydar istifalara ilişkin şöyle konuştu:

"Yılmaz Özdil ile anlaşarak gittik. Yılmaz Özdil gittikten sonra Korcan Karar''ın kalacağı söylenmişti. Onun da haberi ve bilgisi olmadan bir atama yapıldı. Ona bilgi verilmeden böyle bir atamanın yapılmasını geride kalan isme saygısızlık olarak addediyoruz. Etik açısından çalışabileceğimiz bir ortam kalmadığı için kalmamaya karar verdik."

İlgili Haberler