Elon Musk 'şifreledim' diyerek duyurdu: Kafama silah dayasalar bile...

Elon Musk 'şifreledim' diyerek duyurdu: Kafama silah dayasalar bile...
Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, DM'lerin çalışma şeklini iyileştirmeye ve kendisinin dahil kimsenin başka bir kullanıcıya ait mesajları okuyamayacağını söyledi. Musk, "Birisi kafama silah dayasa bile kimsenin DM'lerine bakamayacağım bir durum olmalı" dedi.

Twitter''ı son dönemlerde 44 milyar dolara satın alan dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk, "Kullanıcıların gizliliklerinden endişe duymadan, Twitter''da tüm DM''lerinin internete düşmesine neden olabilecek bir veri ihlalinden endişelenmeden veya Twitter''da birinin gözetleme yapıyor olabileceğini düşünmeden iletişim kurabilmelerini sağlamak istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Musk bahsi edilen bu konunun daha önce yaşandığını söyledi.

MUSK''IN DAHA ÖNCEDEN ATTIĞI MESAJ YENİDEN GÜNDEME GELDİ

Musk, DM''lerin daha önce açığa çıktığını iddia etmişti. Bu konuda da "Birisi kafama silah dayasa bile kimsenin DM''lerine bakamayacağım bir durum olmalı" ifadelerini kullanmıştı.

Twitter, 2018''de işletmeler ve müşterileri arasındaki açıklanmayan sayıda DM''nin bir yıldan fazla bir süredir başka kişiler tarafından erişilebilir olduğu konusunda uyarıda bulunmuştu. Bu yılın başlarında ise eski bir Twitter çalışanı Suudi Arabistan adına casusluk yapıp kullanıcı verilerine uygunsuz bir şekilde erişmekle suçlanmıştı.

İlgili Haberler