Çocuğuma harçlık veremedim. Meral Akşener'i gören vatandaş yaşadığı gerçekleri anlattı

Çocuğuma harçlık veremedim. Meral Akşener'i gören vatandaş yaşadığı gerçekleri anlattı
İYİ Parti lideri Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine Ankara'daki hal ve terminalde devam etti. Bir otobüsçü Akşener'e "Sabah çocuğum para istedi, veremedim. 40 senelik, babamın evini sattım, kredi ödüyorum, ödeye ödeye bitiremedim" dedi. 

Yeniçağ Gazetesi''nin sür manşetten verdiği habere göre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine dün Ankara''daki sebze ve balık halleri ile Başkent İlçeler Terminali''nde devam etti. Akşener''in "İşleriniz nasıl" diye sorduğu bir hal esnafı, "Fiyatlar biraz yüksek. Maliyetlerimiz yüksek; nakliyelerimiz, ürünlerin ham maddesinin maliyetleri. Bunlar bize ekstra bir fiyat getiriyor" dedi.

Akşener''in "Burada maliyetten şikayet edildi, burada nasıl?" diye sorduğu başka bir esnaf, "Hepsi aynı dert. Özellikle yakıt; kamyoncuların, esnafın… Çünkü tamamen lojistik bu işler. Gübresi, mazotu, nakliyesi… Bahçede bu ürün 5 liraysa (elma) markette 15 lira olması normal. Bunun zaten maliyeti 4 lira" yanıtını verdi.

Diğer bir esnaf ise doğal gaz faturasını Akşener''e göstererek, "2 bin lira. Su 500, elektrik bin… Geçinemez olduk" diye dert yandı.

Başka bir hal esnafı, Akşener''e, "Sabahtan beri işi gücü bırakmışız sizi bekliyoruz. İnşallah geleceksiniz. Canla, gönülle sizleri istiyoruz, değişiklik iyidir" dedi.

Bir vatandaş da Akşener''e, "Kızım üniversite bitirdi, ev temizliğine gidiyorum, paramız yetmiyor. Yardım değil iş istiyoruz biz. Biz başkasının parasını istemiyoruz, ekmeğini istemiyoruz, biz kendi paramızı kendimiz kazanalım… Gençlerimiz sürünmesin. Torunlarımıza toprağımız kalamayacak" sözleriyle dert yandı. Diğer bir esnaf da Akşener''e, "Çizgileri bir yere bırakalım, amacımız ülkeyi yönetmek. Hep birlikte bu işi beraber yapalım" dedi.

VATANDAŞ İSTEDİĞİ CUMHURBAŞKANI ADAYINI AÇIKLADI 

Başka bir esnafın "Herkesin derdini biliyorsunuz, diğer başkanlar sokağa inmiyorlar. Esnafın, işçinin, emeklinin derdini biliyorsunuz. Biz, canı gönülden istiyoruz ki bu emekler boşa gitmesin. Adayımız Mansur Başkan olsun, sizi de Başbakan olarak görmek istiyoruz" sözlerine Akşener''in yanıtı, "Müşteri velinimet, arkasından seçmen velinimettir" oldu.

Diğer bir esnaf da Akşener''e, "Siyasetten ziyade memleket meselesi olarak ne olur bu Altılı Masa''da bir çatlak ses çıkartmayın. Bu memleketi bir düzeltin artık el birliği ile" dedi. Akşener ise "Bizim o masada yamuğumuz olmaz. Bana dediğiniz gibi herkese de söyleyin bunu. Altılı Masa için söylemiyorum; siyasetçilere, herkes için söylüyorum" karşılığını verdi.

OTOBÜSÇÜNÜN İSYANI DUYGULANDIRDI

Akşener, hal esnafı ve basın mensuplarıyla birlikte kahvaltı yaptı. Akşener, kahvaltı sonrası balık halini de ziyaret etti. Bir esnaf, Akşener''e, Müslüm Gürses''ten bir şarkı söyledi. Akşener''in son durağı, Başkent İlçeler Terminali oldu. Bir şoför, aracının kaza yaptığını söyleyerek, "Param yok yaptırmaya, yemin ederim perişanız. Bu taşımacılıktan para kazanamıyoruz" dedi.

Akşener''in dinlediği bir otobüsçü de "Taksilerimi sattım, evimi sattım. Sayın Cumhurbaşkanı der ki ''Biz faizi erteliyoruz''. 450 milyar (bin lirayı kastediyor), 850 milyar (bin) olmuş. Bu esnafın hepsi aç. Çaresizim. 1983''ten beri bu işi yapıyorum, şu pandemi girdi gireli inanın biz ne yaptığımızı bilmiyoruz. Sabah çocuğum para istedi, veremedim. 40 senelik, babamın evini sattım, kredi ödüyorum, ödeye ödeye bitiremedim." diyerek sıkıntısını dile getirdi. Şoförler, Akşener''e, üzerinde "Geliyor gelmekte olan Abla''mız" yazılı otobüs maketi hediye etti.

 

İlgili Haberler