Kılıçdaroğlu’ndan ‘Suriyeliler’ mesajı: En geç 2 yıl içinde göndereceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “En geç 2 yıl içerisinde Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz. Irkçılık yapmadan, Türkiye'nin itibarını koruyarak göndereceğiz. Önce onların oradaki yolunu, hastanesini Avrupa Birliği fonlarıyla müteahhitlerimiz yapacak” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Suriyeliler’ mesajı: En geç 2 yıl içinde göndereceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Osmaniye’de bir düğün salonunda kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla buluşmasında, ülkede giderek artan sorunlar olduğunu söyledi.

İktidar olduklarında en geç 2 yıl içerisinde Suriyelileri gönderecekleri belirten Kılıçdaroğlu, “En geç 2 yıl içerisinde Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz. Irkçılık yapmadan, Türkiye''nin itibarını koruyarak göndereceğiz. Önce onların oradaki yolunu, hastanesini, Avrupa Birliği fonlarıyla müteahhitlerimiz yapacak. Can ve mal güvenliğinin tekrar sağlanması için mevcut olan yönetimle protokol yapılacak, gerekirse Birleşmiş Milletler devreye girecek. Tırnaklarına zarar gelmeyecek. Gaziantepli iş insanlarının daha önce orada fabrikaları vardı. ''Fabrikaları yeniden açın, iş verin'' diyeceğiz. Orada çalışsınlar üretsinler, sonra turist olarak gelsinler Türkiye''ye. Türkiye büyük bir itibar yapacak” dedi.

“ŞANLI ORDUMUZUN ELİNDEN ALINAN HASTANELERİ ALIP YENİDEN ORDUMUZA VERECEĞİZ”

“İktidar olduğumuzda bir hafta içerisinde şanlı ordumuzun elinden alınan hastaneleri alıp yeniden ordumuza vereceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Allah nasip eder iktidar olduğumuzda, bir hafta içerisinde şanlı ordumuzun elinden alınan hastaneleri alıp yeniden ordumuza vereceğiz. Sivil bir doktor terörle mücadelede eksi 30-35 derecede gidip de görev yapmaz arkadaşlar. Askeri hekim gider görevi o zaten. Şarapnel geldiği zaman bomba patladığı zaman ilk müdahaleyi o yapar zaten. Siz müdahale etmek için başka yerden Türkiye’ye getiriyorsunuz yolda kişi hayatını kaybediyor, şehit oluyor. Şu soruyu sorun. Hangi gerekçeyle ordunun elinden hastaneler alındı. Bana çıkıp bir Allah’ın kulu söylesin. Ben bu güne kadar bu soruyu defalarca sordum, cevabını alamadım. Siz de sorun buraya bir sürü milletvekili geliyor. Arkadaşlar siz bu hastaneleri neden kapattınız. Neden ordunun elinden aldınız.”

“BAYRAK, VATAN BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Bayrak ve vatanla sorunu olmayan herkesin başının üstünde yeri olduğu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Milliyetçi duygunun çok büyük olduğunu biliyorum Osmaniye’de. Aslında her birimiz milliyetçiyiz zaten. Bizim 6 okumuzdan birisi de milliyetçiliktir. Bayrağı ve vatanıyla sorunu olmayan herkesin başımın üstünde yeri var. Kim olursa olsun hangi görüşten olursa olsun. Her insana saygı duyarım. Yeter ki bayrağıyla vatanıyla sorunu olmasın. Bayrak, vatan bizim kırmızı çizgimizdir. Bunun altını özellikle çizmek isterim” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar