Hande Fırat AKP ile YSK arasındaki gizli görüşmeyi canlı yayında ağzından kaçırdı. Büyük skandal ortaya çıktı

Hande Fırat AKP ile YSK arasındaki gizli görüşmeyi canlı yayında ağzından kaçırdı. Büyük skandal ortaya çıktı

On binlerce can kaybının yaşandığı depremlerin ardından seçim tarihi tartışma konusu olmuştu. Hande Fırat Seçim tarihi ile ilgili “YSK yetkilileriyle de anlaşıldı, daha doğrusu AKP’nin YSK’daki temsilcisiyle de görüşüldü.” dedi. Fırat bu sözleriyle gündem oldu.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’a konuk olan Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, seçim takvimine ilişkin kulis bilgilerini paylaştı. Fırat''ın kulis bilgilerini paylaşırken canlı yayında “YSK yetkilileriyle de anlaşıldı, daha doğrusu AKP’nin YSK’daki temsilcisiyle de görüşüldü.” sözleri gündemde geniş yer tuttu.

Sözlerinin devamında “Yüzde 99 oranında seçim 14 Mayıs’ta yapılacak” diyen Fırat, “Bugün iki önemli toplantı yapıldı. Biri parti dışında bir merkezde, diğeri partide. Yani parti dışında bir merkez derken birçok teknik kişi bir araya geldi ‘seçim hangi tarihte yapılmalı?’ diye. Sonrasında da partide kurmaylar bir araya geldi. Bugünkü toplantıların neticesinde yüzde 99 oranında Mayıs’ta seçim yapılacak görünüyor” dedi.

“AKP’NİN YSK’DAKİ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞÜLDÜ”

Deprem bölgelerindeki vatandaşların nasıl oy kullanacağı üzerine yapılan çalışmaları da açıklayan Fırat, “Bazı teknik zorluklar olabileceği vurgulanmıştı ama bugün AK Parti’nin YSK’daki temsilcileri ile görüşüldü. Zaten geçen hafta YSK temsilcileri bölgede incelemelerde bulundu. Öncelikle nüfusun durumu ortaya çıkartılacak ve hemen seçmen kütüklerine bakılacak. Zaten YSK çalışmaya başladı. Ankara’ya, Konya’ya gitmiş olan depremzedeler tıpkı şehir dışında görev yapan bir polis gibi oy kullanacak.

Deprem bölgesinde ise muhtemelen konteynerler tercih edilecek. Cumhurbaşkanı söylediğinin arkasında durmak istiyor, 14 Mayıs tarihinin. Geçici görevle gelen bir polis gibi… Böyle bir organizasyon yapılacak. Deprem bölgesinde, çadırlar güvenli değil denilirse konteynerlerde yapılacak. Ama Cumhurbaşkanı, 17 Mayıs tarihinden yüzde 99 oranından geri adım atmamış. 18 Haziran’ı belli ki kabul etmemiş. Şu anki toplantının neticesi olarak bunu söyleyebilirim. Teknik olarak da ne yapılması gerekiyorsa yapılması talimatını vermiş” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler